Сили безпілотних систем уразили об’єкти одного з головних розробників російських БПЛА

Відео

Бійці полку «Рейд» Сил безпілотних систем Збройних сил України завдали ударів по комплексу об’єктів російського Центру спеціального призначення «Барс-Сармат» у глибині тимчасово захоплених територій Запорізької області, на узбережжі Азовського моря.

Про це «Рейд» повідомив у Фейсбуці, передає Укрінформ.

Як зазначається, нині підтверджене ураження пункту тимчасової дислокації та майстерень, де ворог виробляв і споряджав безпілотники, наземні роботизовані комплекси й засоби радіоелектронної боротьби.

Центр «Барс-Сармат» («Барс-37») – це добровольча структура чисельністю до бригади. Вона є частиною Військ безпілотних систем РФ, однією з ключових у розробці та бойовому випробуванні безпілотників, робототехнічних комплексів, систем радіоелектронної боротьби/радіоелектронної розвідки, а також засобів управління та звʼязку.
Читайте також: Сили безпілотних систем ударили по логістиці російських військ на Запоріжжі

Згідно з даними полку «Рейд», «Барс-Сармат» належить до найнебезпечніших «безпілотних» структур російської армії. Фактично він поєднує «під однією вивіскою» спецпризначенців й об'єкт військово-промислового комплексу з польовою групою інженерів.

Росіяни створили «Барс-Сармат» у 2024 році як частину так званого «Боевого армейского резерва страны (БАРС)» – проєкту з прихованої мобілізації воєнних спеціалістів, запущеного напередодні повномасштабного вторгнення в Україну.

Особовий склад центру – не звичайні мобілізовані, а професійні бойовики і технічні фахівці (програмісти, технологи, інженери), мотивовані воювати. Командує центром Дмитро Рогозін – так званий «сенатор від Запорізької області», який до 2022 року був генеральним директором Роскосмосу.

«Удар, завданий операторами «Рейду», знизить спроможності «Барс-Сармат» у розробці технологій, що посилюють армію противника», – зазначають у полку.

Як повідомляв Укрінформ, у ніч на 28 квітня Сили спецоперацій уразили базу зберігання оперативно-тактичних ракетних комплексів «Іскандер» у тимчасово окупованому Криму.

Фото ілюстративне