Депутат: Наше завдання - розширити коло країн, які беруть участь у відбудові України

Депутат: Наше завдання - розширити коло країн, які беруть участь у відбудові України

Укрінформ
Завдання української влади - розширити коло країн-партнерів, які беруть участь у відбудові країни.

Таку думку висловив заступник голови Комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжнародного співробітництва Арсеній Пушкаренко на ІІІ Форумі з відновлення Житомирщини, передає кореспондент Укрінформу.

Парламентарій нагадав, що вже дві країни беруть участь у відновленні Житомирської області. Зокрема, Естонія однією з перших країн відгукнулася на заклик Президента України узяти шефство над постраждалими внаслідок російської агресії регіонами. Завдяки цій співпраці вже відновлено міст у Малині, який був зруйнований російською ракетою, відкривається друга черга нового дитсадка в Овручі.

Натомість Португалія долучається до відновлення житомирського ліцею №25, який був зруйнований на початку березня 2022 року.

«Це той регіональний кейс, який уже дає конкретні результати. Наше завдання на майбутнє – розширити коло країн, які беруть участь у відбудові», - наголосив Пушкаренко.

За його словами, нині через міжпарламентську складову триває робота, щоб залучити Ісландію до відновлення Житомирщини.

Водночас Пушкаренко відзначив підхід Данії, яка відновлює Миколаївщину. Він полягає у тому, що донори вкладаються у пропорції 70/30, «тобто надають гарантії та фінансово допомагають у відновленні місцевих підприємств, які втратили свої потужності, а також повертатися тим, хто був релокований», сказав депутат.

Читайте також: Відновлення за програмою Ukraine Facility: Шуляк каже, що ВР та уряд працюють над законодавством

«На рівні парламенту й уряду ми намагаємося створювати сприятливі умови, щоб підтримувати бізнес, стимулювати інвесторів, однак якщо є такі маяки, коли заходять уряди іноземних держав і починають відновлювати якийсь регіон, то це дає можливості підтягувати за урядами кошти бізнесу цих держав у конкретний регіон», - зауважив він.

Депутат наголосив, що від української сторони на Берлінській конференції з відновлення України чекають конкретні економічні проєкти, під які можуть заходити приватні інвестиції.

Водночас «очікуємо, що Німеччина цього року на Берлінській конференції з відновлення України вийде з ініціативою, щоб країни-партнери надавали державні гарантії для своїх підприємств, які інвестують в Україну», сказав він.

Як повідомляв Укрінформ, на сьогодні 360 громад співпрацюють з міжнародними партнерами.

Фото: Верховна Рада

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-