Українці Австралії закликають уряд тиснути на РФ задля звільнення в'язнів Кремля

10.10.2016 10:04 808

Союз українських організацій Австралії (СУОА) закликав національну громаду приєднатися до заклику Світового конгресу українців (СКУ) до міжнародної спільноти і правозахисних організацій щодо звільнення українських журналістів і всіх політичних в'язнів, незаконно затриманих російськими владними структурами.

Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу з посиланням на прес-службу СУОА.

«СУОА закликає уряд Австралії і австралійських парламентаріїв посилити тиск на Російську Федерацію і вимагати звільнення політв'язнів», - сказав голова СУОА Стефан Романів.

Як наголошується у заяві організації, СУОА повторно звертається до міністра закордонних справ Австралії Джулі Бішоп із закликом розслідувати цю справу і взяти на себе провідну роль у міжнародних зусиллях з цього питання.

«Ми наголошуємо на важливості захисту прав людини та свободи слова у всьому світі та ще раз повторюємо свій заклик від 3 жовтня ц. р. до уряду Австралії відреагувати на ці порушення», - йдеться у документі.

Крім того, організація закликала свої осередки та окремих членів української спільноти контактувати з місцевими членами парламенту, забезпечити їх фактичною довідковою інформацією та закликати ініціювати обговорення цього питання на найвищому рівні.

Паризький кореспондент Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ» Роман Сущенко був затриманий у Москві 30 вересня за звинуваченням у шпигунстві під час перебування в Російській Федерації з приватним візитом. Після закритих слухань 1 жовтня 2016 р. суд ухвалив рішення про його арешт строком на два місяці.

7 жовтня йому було висунуто обвинувачення у шпигунстві.

Загалом на сьогодні 20 громадян України незаконно ув'язнені Росією, у тому числі Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Станіслав Клих, Микола Карпюк та інші.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-