Жири мають становити щонайменше 20% калорій у раціоні дитини - дієтолог

Жири мають становити щонайменше 20% калорій у раціоні дитини - дієтолог

Укрінформ
Жири у добовому раціоні дитини мають становити 25-30% калорій, мінімальна норма - 20%.

Про це під час вебінару «Формування культури харчування та правильних харчових звичок» повідомив президент Асоціації дієтологів, консультант громадського здоров’я проєкту «Поліпшення охорони здоров'я на службі у людей» Олег Швець, передає кореспондент Укрінформу.

«Частка жиру, відповідно до міжнародних і національних рекомендацій, у добовому раціоні за калорійністю має становити від 25% до 35%. Вона не повинна бути меншою за 20%», - сказав дієтолог.

За його словами, обов'язково потрібно орієнтуватися на натуральні продукти, які є джерелом омега-3 ненасичених жирних кислот. Насичені жири мають становити не більше 10% добової калорійності, а трансжири слід повністю виключити з раціону дитини.

Швець підкреслив, що основними джерелами білків є продукти тваринного походження, риба. «Але ми знаємо, що на сьогодні непоодинокі випадки, коли діти харчуються з виключенням тваринних продуктів. Не можна сказати, що з медичної точки зору це дуже вітається, але тим не менше, альтернативні рослинні джерела, наприклад бобові, злакові, горіхи, також можуть бути джерелами білку», - прокоментував дієтолог.

Водночас він підкреслив, що у рослинних продуктах немає повного набору незамінних амінокислот. Всього, за рекомендаціями, до 70% білків має надходити з тваринних джерел. Зокрема, на тиждень рекомендується 2 порції морської риби (яка є єдиним джерелом вітаміну D), нежирне м'ясо. Червоне м'ясо дієтолог рекомендує вживати тричі на тиждень.

«Поширюється переконання, що всі люди не переносять лактозу. Насправді серед дітей непереносимість лактози є надзвичайно непоширеним станом. Діти повинні вживати молочні продукти», - зазначив Швець.

Він рекомендує обирати несолодкі молочні продукти. Цільовий рівень споживання їх - 500-600 мл на день.

Дієтолог також рекомендує щоденне споживання рослинних продуктів дітьми і підлітками.

За словами Швеця, споживання цукру має бути обмежене 25 г на день, включно із цукрами, які входять до складу продуктів харчування. Перевищення цієї норми створює умови для ожиріння, розвитку діабету та погано впливає на стан зубів.

У дитячому та підлітковому віці важливим є також обмеження споживання солі, кофеїну. «Взагалі, діти повинні пити багато, переважно води», - додав дієтолог.

При цьому, за його словами, діти можуть пити до 1 склянки 100%-го фруктового соку та не більше 250 мл солодких напоїв на тиждень.

Читайте також: В Україні утворять пости для контролю безпечності продуктів – Держпродспоживслужба

Як повідомлялося, нові норми харчування у школах, які передбачають зменшення споживання цукру та солі, почнуть діяти з 1 вересня.

Фото з відкритих джерел 

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-