Захід прагне запобігти нападу Росії - експерт про оборонно-промислову стратегію ЄС

Захід прагне запобігти нападу Росії - експерт про оборонно-промислову стратегію ЄС

Укрінформ
Країни Європейського Союзу побачили реальні загрози того, що Росія може вести агресивну війну не тільки проти України, а й загрожує війною іншим країнам.

Як передає Укрінформ, про це керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко сказав у ефірі Українського радіо, коментуючи Європейську оборонно-промислову стратегію (EDIS).

"Зараз країни Євросоюзу усвідомили і побачили реальні загрози того, що Росія може вести агресивну війну не тільки проти України, а й загрожує війною іншим європейським країнам. І це може статися раніше, ніж вони прогнозували. Тому робляться певні кроки. Вони почалися з 2023 року і зараз активніше щодо двох-трьох речей. Перше, що потрібно - це збільшити виробництво зброї і кількості обладнання, необхідного для виготовлення окремих одиниць озброєнь. Тобто запустити ті заводи, які не працювали, бо не було такої потреби, як раніше думали в Європі. Друге. Потрібно збільшити рівень фактичного виробництва необхідних комплектуючих для зброї в країнах ЄС, щоб Європа менше була залежна від ланцюгів зовнішніх постачань, оскільки іноді постачання ззовні затягує процес виробництва. І третій момент – інтегрувати в систему оборонно-промислового комплексу Європи Україну. Підтягувати Україну до цього настільки, наскільки це можливо", - наголосив експерт.

За його словами, в Євросоюзі все ж діють протекціоністські заходи і поки Україна не є повноправним членом ЄС, говорити про те, що ми отримуємо повний доступ, складно. "Але. Україна точно отримує доступ до закупівлі снарядів за європейські кошти. Тобто це дуже добре, це пришвидшує процеси постачання і логістики. А мета – це посилення обороноздатності Європи, де Україна сприймається як цілісна частина європейської системи безпеки, і де питання європейської безпеки неможливо вирішувати без України", - сказав Мусієнко.

На його думку, на практиці це мало б нам дати в короткостроковій перспективі пришвидшення закупівлі і постачання тих боєприпасів, які в першу чергу необхідні для фронту. "В середньостроковій перспективі нам це дає долучення до спільного виробництва зброї з Європою і отримання певних технологічних рішень, допомоги, тощо. Плюс пришвидшує логістику. І в довгостроковій перспективі – це має стати серйозною гарантією безпеки від можливого повторення російського вторгнення чи інших безпекових викликів. Тобто це має зміцнити Європу, щоб вона була готова до дійсно серйозних викликів і Великої війни. І це стало б запобіжником того, щоб не допустити величезної війни світового масштабу", - наголосив експерт.

Читайте також: Росіяни обстріляли Нікопольщину з дронів та артилерії, постраждала дівчина

Він відзначив, що йде розширення співпраці і проєктів. "У нас є чеські інвестори, які залучаються. Є німецькі, Rheinmetall. Є Франція з серйозними проєктами, які пропонують і планують відкрити два представництва щодо удосконалення артилерії, в тому числі САУ CAESAR на базі штучного інтелекту. Тобто, у нас йде розширення співпраці і проєктів. Тому що, по-перше, набагато швидше виготовляти і постачати усе необхідне на фронт звідси. По-друге, є перспективи і певна виробнича база. А по-третє, є розуміння того, що на українських виробничих потужностях це можна робити швидше і в цьому може бути перевага", - сказав Мусієнко.

За його словами, загалом у нас два шляхи – ми або всі виробництва винесемо за межі України, і тоді у нас буде довша логістика, або ми знайдемо спосіб виробляти це в Україні, наприклад, під землею, в певних сховищах, і в тих регіонах, де ризики менші.

Експерт додав, що європейські країни вивчають український досвід протидії Росії. "Зараз велику увагу будуть приділяти дронам. Наші європейські партнери побачили, як Україна ефективно їх використовує. І це вже трансформує поле бою і уявлення дещо про війну. Тому цьому теж буде приділятись увага. І звичайно, що вони прагнуть захистити себе. Це абсолютно логічно. Це взаємопов'язані речі. Бо я абсолютно впевнений, що як тільки з'явиться нагода, Росія нападе на країни Балтії, Північної Європи. І їм для цього не потрібно навіть окуповувати всю Україну. Вони це можуть зробити паралельно. Тому ті, хто на Заході це розуміють, вживають зараз дуже активно заходів, щоби цьому запобігти", - підкреслив він.

Як повідомляв Укрінформ, Європейська комісія та високий представник ЄС Жозеп Боррель представили першу в історії Європейську оборонно-промислову стратегію (EDIS) на рівні ЄС, яка передбачає залучення України.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-