Австрія готова підтримати ембарго на російську нафту

Австрія готова підтримати ембарго на російську нафту

Укрінформ
Австрія готова підтримати ембарго на нафту з росії, якщо Єврокомісія та країни-члени ЄС вирішать це зробити.

Як передає Укрінформ із посиланням на Austria Presse Agentur, про це заявила міністр енергетики Австрії Леоноре Гевесслер.

«Австрія готова також послідовно підтримувати нафтове ембарго, якщо Комісія та країни-члени вирішать це зробити», – заявила Ґевесслер.

За її словами, Австрія готова до такого кроку – російська нафта вже не переробляється в країні з березня цього року.

Водночас у вівторок федеральний канцлер Австрії Карл Негаммер заявив про те, що офіційний Відень чекає остаточної пропозиції Єврокомісії щодо нафтового ембарго. За його словами, при прийнятті такого кроку також треба "брати до уваги країни, які більш залежні від імпорту російської нафти, ніж Австрія".

Згідно з APA, станом на вівторок немає спільної позиції усіх країн-членів ЄС щодо заборони імпорту нафти з росії. Окрім Угорщини, також Словаччина повідомила про свою неготовність до швидкої відмови від російської нафти. Так, у словацькому мінекономіки заявили, що у разі включення ембарго на російську нафту у новий санкційний пакет ЄС Словаччина проситиме зробити для неї виняток. Це спричинено тим, що весь імпорт нафти в країну надходить з рф. Раніше про відмову підтримати ембарго на російську нафту заявили в Угорщині, яка 65% своєї нафти отримає з росії.

Як зазначає APA, Єврокомісія у вівторок має представити свою пропозицію щодо шостого пакета санкцій проти росії, який включатиме також нафтове ембарго. Після цього країни-члени мають провести нові обговорення цієї пропозиції. Згідно з прогнозом інформагентства, цілком можливо, що буде перехідний період у питанні нафтового ембарго, водночас із винятком для Словаччини та Угорщини.

Читайте також: ЄС має плани на випадок, якщо росія повністю перекриє газ - Єврокомісія

Як повідомляв Укрінформ, Єврокомісія працює над пропозиціями щодо шостого пакету санкцій проти росії. Очікується, що деталі будуть обговорені з країнами ЄС найближчими днями, оскільки європейські уряди намагаються посилити тиск на путіна, обмежуючи надходження від експорту енергоносіїв, які фінансують повномасштабне вторгнення в Україну.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-