Активісти подали Міносвіти пропозиції щодо захисту української мови

18.10.2016 16:51 797

Міністерство освіти та науки опрацює пропозиції громадських активістів щодо мовних аспектів проекту закону "Про освіту", який готується до другого читання.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти та науки. 

«Політика міністерства – зміцнити позиції української мови та розширити її застосування в усіх освітніх процесах», - на цьому наголосила міністр Лілія Гриневич на зустрічі з громадськістю 18 жовтня.

Серед пропозицій, які презентували громадські активісти: зафіксувати гарантоване право громадян України на навчання державною мовою, а також додати, що у дошкільній освіті та середній школі нацменшини мають право на навчання рідною мовою поряд з українською, а здобуття вищої освіти представниками нацменшин повинно відбуватися виключно державною мовою. Таким чином, на їхній погляд, можна поставити певні запобіжники від русифікації та захистити українську мову від утиску.

Крім того, в ході спільної роботи представників громадськості та міністерства планується напрацювати пропозиції щодо зміни 7 статті законопроекту, а саме 5 пункту.

"Цей пункт законопроекту дублює такий самий пункт Закону України "Про вищу освіту".  Він звужує дію мовного закону "Ківалова-Колесніченка" (Закон "Про засади державної мовної політики", який був внесений у ВР у 2012 році народними депутатами Вадимом Колесниченко и Сергієм Ківаловим. - Ред.), за яким університетам давалося право за власним бажанням проводити викладання виключно мовами нацменшин. Якщо ми скасуємо цей пункт, навчальні заклади повинні будуть керуватися саме законом "Ківалова-Колесніченка", - застерегла Гриневич.

Поправки до законопроекту планується розглянути у середу, 19 жовтня, на зустрічі активістів з керівництвом МОН. Також у міністерстві наголосили, що пропозиції до законопроекту "Про освіту" приймаються до 20 жовтня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-