Аваков готує законопроекти про "презумпцію правоти поліцейського"

26.09.2016 10:28 2721

Міністерство внутрішніх справ готується внести до парламенту пакет законів щодо розширення прав поліцейських за принципом "презумпція правоти поліцейського". 

Про це у Facebook написав глава МВС Арсен Аваков. 

"Імператив презумпції правоти поліцейських - повинен стати соціальною нормою! Спочатку підкоряйся поліцейському - потім оскаржуй!" - пише Аваков.

Він уточнює, що дані законодавчі зміни будуть спрямовані на надання поліцейському більше прав при взаємодії з людьми, які повинні будуть підкорятися, маючи право в подальшому оскаржити дії правоохоронця.

"Справа в тому, щоб суспільство прийняло це правило – як необхідне правило для власної безпеки, як своє! Це обмеження громадянських свобод? Ні! Це правило безпеки – через процедуру порядку лише на дуже короткий час, яке дає право громадянину на оскарження дій поліцейського. Це висока відповідальність і високі права для поліції? Так! Але іншого шляху немає. Змінюється, реформується поліція і вона повинна буде отримувати і більше прав, і більше довіри суспільства. Повага до правил, законності і процедур – лише розширює громадянські свободи. Презумпція правоти поліцейського – повинна працювати, як це відбувається в Німеччині, США, Великій Британії, Франції, Італії, Канаді та багатьох інших країнах", - наголошує міністр.

Як повідомляв Укрінформ, сьогодні у Дніпрі попрощаються з двома поліцейськими - Артемом Кутушевим і Ольгою Макаренко, які загинули вчора від поранень, завданих водієм автівки, зупиненої за порушення ПДР.

Підозрюваного у вбивстві поліція затримала у лікарні ім. Мечникова, куди той звернувся з вогнепальним пораненням під чужим прізвищем. Наразі з його тіла вилучено кулю, а його самого взято під варту. Крім того, в нападі на поліцейських підозрюється ще одна особа, ім'я якої поліція не називає.

Відкрито провадження за трьома статтями за фактом убивства патрульних.

26 вересня у Дніпрі оголошено днем жалоби.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-