Генпрокуратура Грузії кличе на допит Лорткіпанідзе

Документ 21.09.2016 10:00 2259

Очільника Одеського облуправління Національної поліції України Гіоргі Лорткіпанідзе викликали на середу, 21 вересня, на допит до Генеральної прокуратури Грузії у справі про розгін у Тбілісі демонстрації противників Михеїла Саакашвілі.

Про це він повідомив у Фейсбуці.

"Моїй дружині у Тбілісі передали повістку з грузинської Генеральної прокуратури. У повістці сказано, що завтра (21 вересня - ред.) о 18:00 я маю з'явитися до прокуратури як свідок у справі №074118157 (так званій справі 26 травня)", - зазначив Лорткіпанідзе.

При цьому він наголосив, що його вже не раз допитували у цій справі, він надав слідству всю інформацію, до якої не має чого додати. До того ж, зауважив Лорткіпанідзе, упродовж 3 років після надання вичерпних свідчень він перебував Грузії, і в прокуратури додаткових запитань не виникало.

Тож він пов'язує виклик до прокуратури виключно з наміченими на 8 жовтня парламентськими виборами та страхом чинного уряду щодо його повернення до Грузії.

При цьому Лорткіпанідзе зазначив, що 21 вересня як чинний керівник ГУНП в Одеській області виступатиме о 16:00 з доповіддю на слуханнях у парламентському комітеті і "фізично не зможе з'явитися до генпрокуратури Грузії".

Нагадаємо, у виборах до парламенту Грузії 8 жовтня візьмуть участь 45 партій, однак реальний шанс здобути перемогу, згідно з результатами опитувань громадської думки, є лише у трьох. За даними соціологів, майже однакову підтримку серед громадян Грузії мають як правляча "Грузинська мрія", заснована мільярдером Бідзіною Іванішвілі, так і опозиційна - "Єдиний національний рух", за якою неформально стоїть екс-президент Михеїл Саакашвілі, який нині очолює Одеську облдержадміністрацію.

Серед кандидатів у депутати до парламенту Грузії - дружина Саакашвілі 47-річна Сандра Рулофс. Після від'їзду чоловіка вона продовжує жити в Грузії разом із молодшим сином Ніколозом. За прогнозами соціологів, дружина Саакашвілі пройде до нового складу парламенту, оскільки балотується і за мажоритаркою в західній Грузії, і за партійним списком "Єдиного національного руху".

Повна версія сайту
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-