Президент висловив співчуття рідним та близьким письменника Романа Іваничука

18.09.2016 13:32 1608

Президент Петро Порошенко висловив співчуття рідним та близьким видатного українського письменника, громадського діяча, одного із організаторів Товариства української мови ім. Тараса Шевченка, члена Спілки письменників України, депутата Верховної Ради 1-го скликання, заслуженого працівника культури, Героя України Романа Іваничука.

Про це повідомляє сайт Глави держави.

«З глибоким сумом зустрів звістку про смерть Романа Івановича. Своєю плідною літературною діяльністю він зробив визначний внесок у формування національної пам’яті та духовне відродження України. Його твори, пройняті любов’ю до рідної землі та народу, назавжди залишаться окрасою вітчизняної культури», - йдеться у співчутті Президента.

«Схиляю голову в глибокій скорботі і сумую разом з усім українським народом», - зазначив Порошенко.

Як повідомляв Укрінформ, у Львові на 88 році життя відійшов у вічність відомий український письменник, Герой України Роман Іваничук.

Поховання відбудеться у понеділок на Личаківському кладовищі.

Наводимо декілька відомих фактів з його життя, які найбільше характеризують громадську позицію Іваничука.

Так, Романа Іванчука в 1949 р. було виключено з університету за «антирадянську діяльність». 

У 1968 р. вийшов друком роман «Мальви» на історичну тематику з часів Хмельниччини. За нього Іваничука жорстко критикувала компартійна влада, проте роман здобув широкий резонанс.

У період розвалу СРСР Іваничук брав активну участь у національно-визвольному русі. Неоцінима його роль у підготовці і проголошенні Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 року і Акту про незалежність України 24 серпня 1991 року.

У творчому доробку Іваничука роман «Черлене вино» (1977), «Манускрипт з вулиці Руської» (1979), «Вода з каменю» (1982) та інші праці. Роман «Четвертий вимір» (1984) про одного з учасників Кирило-Мефодіївського братства Миколу Гулака вважають вершинним твором автора.

Повна версія сайту
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-