Російський ВЕБ знайшов покупця на українську "дочку"

04.08.2016 11:07 1003

Покупцем "Промінвестбанку", української дочки російського "Внешэкономбанка" (ВЕБ), може стати угорська корпорація OTP Group.

Про це повідомляє "КоммерсантЪ" з посиланням на два джерела, близьких до ВЕБ, і співрозмовника, знайомого з подробицями переговорів.

"Претендентом на покупку української "дочки" Внешэкономбанка" — "Промінвестбанку" — є угорський OTP Group, у якої також є банк в Україні", - пише видання.

Як припустили співрозмовники "Ъ", банк може бути проданий з коефіцієнтом всього 0,2–0,3 до капіталу. Це взаємовигідна угода для сторін, впевнені експерти: ВЕБ може оперативно позбутися українського активу, як припускає його стратегія, а OTP Group — недорого розширити свою присутність в Україні.

У середу голова ВЕБ Сергій Горьков офіційно заявив, що є претендент на покупку української "дочки" держкорпорації — "Промінвестбанку", відмовившись назвати потенційного покупця.

За даними джерел "Ъ", OTP Group вже провела due diligence "Промінвестбанку" і переговори з ВЕБ перебувають на просунутій стадії.

Прес-служба ВЕБ в середу не відповіла на запит видання. У свою чергу, прес-служба OTP Group повідомила, що група "не коментує чутки", однак "прагне до придбань в цьому регіоні, особливо в тих країнах, де вона присутня, але її ринкова частка мала".

Згідно з рейтингом НБУ, ОТП-банк за підсумками першого кварталу поточного року займав 17 місце за активами (22,7 млрд гривень).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-