Україна зобов’язана підняти акциз на сигарети у 6 разів – Світовий банк

Україна зобов’язана підняти акциз на сигарети у 6 разів – Світовий банк

Укрінформ
Україна має підвищити специфічну ставку акцизу на сигарети до 90 євро за 1000 штук відповідно до євроінтеграційних зобов'язань. Проте на сьогодні цей показник становить 15 євро.

Про це йдеться у прес-релізі Світового банку за підсумками круглого столу «Покращення громадського здоров'я та економічні вигоди від наближення акцизів на тютюнові вироби в Україні до рівня країн ЄС», наданому у розпорядження Укрінформу.

«Виконання Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну та Угоди про асоціацію між Україною та ЄС (Стаття 352) передбачають щорічне зростання ставок акцизів на регулярній основі із врахуванням рівня інфляції та доходів населення. Відповідно до євроінтеграційних зобов'язань, Україна має підвищити специфічну ставку акцизу на сигарети до 90 євро за 1000 штук. А станом на сьогодні цей показник складає 425,75 гривні, або 15 євро», - йдеться у повідомленні.

Провідний спеціаліст Світового банку з охорони здоров'я Патрісіо Маркес звернув увагу, що податки на тютюн мають бути високими та зростати надалі.

«Для цього є два основні мотиви. По-перше, щоб знизити поширеність паління серед населення через зниження економічної доступності тютюну. По-друге, для підвищення податків у сфері, яка найменше вплине на економіку. Альтернативою підвищення податку на тютюн може бути збільшення податків на заробітну платню, інвестиції або загальні витрати, що негативно вплине на розвиток економіки» - відзначив він.

Крім того, за словами Маркеса, отримані додаткові ресурси від збільшення акцизів на тютюн можуть бути використані для пріоритетних програм в охороні здоров'я, наприклад, лікування онкологічних захворювань.

Упродовж 2008 - 2016 років середня ставка акцизу на пачку сигарет в Україні зросла в 14 разів, завдяки чому надходження до Держбюджету зросли з 3,5 млрд грн у 2008 році до 22,2 млрд грн у 2015 році, при скороченні обсягів продажу з 125 мільярдів до 73 мільярдів сигарет та зменшенні поширеності куріння в Україні (серед осіб старше 12 років, за даними Держстату) з 25,6% (2006 році) до 18,4% (2015 році).

Нагадаємо, з 1 січня 2016 року в Україні підвищили специфічний акциз на сигарети на 40%.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-