Проект резолюції ПАРЄ називає агресію РФ на Донбасі "військовою інтервенцією"

12.10.2016 15:21 734

Росія після військової інтервенції на сході України та анексії Криму несе повну відповідальність за дотримання прав людини на окупованих територіях.

Про це йдеться у проекті резолюції «Засоби правового захисту при порушеннях прав людини на українських територіях, які є поза контролем українських властей», яку ПАРЄ обговорить і проголосує у середу у Страсбурзі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Парламентська асамблея глибоко занепокоєна ситуацією із правами людини у Криму та у самопроголошених «народних республіках» Донецька і Луганська («ДНР» і «ЛНР»). Вона підтверджує свою позицію, що анексія Криму Російською Федерацією і військова інтервенція російськими збройними силами на сході України порушують міжнародне право і принципи, які захищає Рада Європи», - зазначається у проекті документа.

ПАРЄ наголошує, що так звані «ДНР» і «ЛНР» засновані, підтримуються та добре контролюються з боку РФ, не мають жодної легітимності у відповідності до українського і міжнародного права.

ПАРЄ також вказує Росії на порушення прав людини у Криму, щодо українців загалом та особливо кримських татар. 

«За міжнародним правом, Російська Федерація, яка «де-факто» здійснює контроль над цими територіями, є відповідальною за захист населення», - наголошується у проекті резолюції.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-