Тристороння контактна група щодо Донбасу пішла на канікули

03.08.2016 23:14 1321

Тристороння контактної група щодо врегулювання ситуації на Донбасі пішла на канікули, не підписавши жодних угод.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

«Підгрупа з безпеки продовжить обговорення питання щодо розведення сил і створення зони безпеки у майбутньому», – сказав представник ОБСЄ у Тристоронній контактній групі Мартін Сайдік 3 серпня після завершення зустрічі у Мінську.

За його словами, підгрупа з гуманітарних питань вважає за необхідне посередництво Міжнародного комітету Червоного хреста щодо обміну полоненими.

«Гуманітарна підгрупа висловила думку, що МКЧХ може стати дієвим посередником щодо звільнення людей, захоплених на Донбасі у полон і зниклих безвісти», – зазначив Сайдік.

Представник України у Тристоронній контактній групі Леонід Кучма вже вдруге поспіль не приїхав до Мінська. А от інший представник української сторони у підгрупі з гуманітарних питань - Віктор Медведчук - виступив зі заявою, яка суперечить позиції нашої країни щодо питання проведення виборів на Донбасі.

«Є різні підходи, і коли кажуть, що треба спочатку гарантувати умови безпеки, ну це природньо. Але до того як проводити вибори, треба ухвалити закон. Закон про вибори має ухвалити Верховна Рада України. А щоб його внесли у залу Верховної Ради та проголосували, його треба узгодити. Тому поки немає узгодження, немає ухвалення закону, говорити про те, що причиною непроведення виборів є безпека – я б сказав, що це перебільшений фактор», – заявив Медведчук.

За повідомленням сепаратистів під час зустрічі сторони так і не узгодили документ про розведення сил на Донбасі.

«Без врегулювання цих питань ні тиші, ні миру не буде», – заявила речниця Дениса Пушиліна, який на переговорах у Мінську представляє угруповання «ДНР».

Наступне засідання Тристоронньої контактної групи у Мінську заплановане на 26 серпня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-