Вибори на Донбасі

13 січня 2021

22 грудня 2020

16 грудня 2020


Вибори на Донбасі 31 березня неможливі – експерт

Остання ініціатива щодо врегулювання ситуації на Донбасі, представлена 5 листопада головою української делегації у Тристоронній контактній групі Леонідом Кравчуком, не прийнятна, бо проведення місцевих виборів 31 березня 2021 р. неможливо, зокрема, з огляду на нацбезпеку.

11 грудня 2020


Вибори на Донбасі можливі, коли Україна контролюватиме цю територію - депутат

Жоден представник української делегації у Тристоронній контактній групі ніколи не вбачав можливості проведення і визнання виборів в окупованих районах Донецької і Луганської областей поки це не буде відповідати українському законодавству і стандартам БДІПЛ ОБСЄ.

13 листопада 2020


Часу на підготовку виборів в ОРДЛО вистачить, якщо Рада у січні ухвалить закон - Кравчук

Глава української делегації у Тристоронній контактній групі щодо Донбасу Леонід Кравчук вважає, що у разі ухвалення в січні окремого закону про вибори в ОРДЛО часу для їх підготовки і проведення 31 березня буде достатньо.

06 листопада 2020

05 листопада 2020


Кравчука хочуть покликати на комітет Ради через заяви про вибори в ОРДЛО

Комітет ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування хоче запросити голову української делегації в ТКГ Леоніда Кравчука на засідання через його заяви про вибори в ОРДЛО 31 березня 2021 року.


Мир на Донбасі та вибори в березні: Кравчук розповів, який план Україна запропонує ТКГ

Україна підготувала «План спільних кроків» для Тристоронньої контактної групи, який містить пропозицію про повне припинення конфлікту і демілітаризацію ОРДЛО, аби створити умови для проведення там місцевих виборів 31 березня 2021 року.

30 жовтня 2020

29 жовтня 2020

26 жовтня 2020


Франція нагадує, за яких умов можливі вибори на окупованому Донбасі

У Франції вкотре відзначили, що проведення місцевих виборів на тимчасово непідконтрольних Києву окремих районах Донецької і Луганської областей можливо лише після відновлення українського суверенітету на Донбасі. 

25 жовтня 2020

16 жовтня 2020


США підтримують позицію України щодо виборів на окупованому Донбасі – Держдеп

США повністю підтримують позицію України, що вибори на тимчасово окупованих територіях Донбасу можуть проводитися тільки після повернення Києву контролю над українсько-російським кордоном та забезпечення відповідних умов безпеки в регіоні.

06 жовтня 2020

04 жовтня 2020

19 вересня 2020

01 вересня 2020

26 серпня 2020


Для проведення виборів в ОРДЛО зараз немає умов — Резніков

Віцепрем‘єр-міністр - міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков вважає, що вибори в окремих районах Донецької та Луганської областей проводити необхідно, але на сьогодні для цього немає належних умов.

24 серпня 2020


Кулеба - про вибори на Донбасі: Відновлення територіальної цілісності є ключовим для України

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба запевнив, що у питанні проведення виборів на тимчасово окупованій частині Донецької і Луганської областей Україна ніколи не піде на поступки, які підірвуть її територіальну цілісність чи європейський і євроатлантичний розвиток.

19 серпня 2020


Вибори на Донбасі: в ОПОРІ вважають рішення ЦВК політично заангажованим

ОПОРА вважає, що жодних передумов до відмови від проведення місцевих виборів у 18 громадах Донецької та Луганської областей немає, а рішення Центральної виборчої комісії є політично заангажованим.

11 серпня 2020


ЦВК пояснила, чому неможливо провести вибори уздовж лінії зіткнення

Рішення ЦВК про неможливість проведення місцевих виборів в окремих сільських та міських радах на Донбасі є законним, оскільки ґрунтується на відповідних висновках військово-цивільних адміністрацій.

22 липня 2020

06 липня 2020

28 травня 2020

25 травня 2020

22 травня 2020

19 травня 2020

07 травня 2020

04 травня 2020

01 квітня 2020


У ЦВК визнають, що провести вибори на окупованому Донбасі неможливо - Рахманін

Голова фракції партії «Голос» Сергій Рахманін стверджує, що Центральна виборча комісія визнала неможливість провести найближчим часом виборів на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

02 березня 2020


Вільні та чесні вибори в ОРДЛО восени абсолютно неможливі — Клімкін

Ексміністр закордонних справ Павло Клімкін переконаний, що провести місцеві вибори на наразі непідконтрольній Україні території Донбасу вже в жовтні з дотриманням усіх вимог українського законодавства неможливо.

18 лютого 2020

15 лютого 2020

12 лютого 2020

11 лютого 2020


Зеленський сподівається провести вибори на Донбасі восени, але після виведення іноземних військ

Президент України Володимир Зеленський заявив, що у нього є відчуття можливості проведення виборів на Донбасі восени цього року одночасно з місцевими виборами у всій країні, але не виключає заморожування конфлікту.

07 лютого 2020


Чинної законодавчої бази достатньо для проведення виборів на Донбасі - Разумков

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков вважає, що чинної нормативно-правової бази достатньо для проведення виборів на тимчасово окупованих територіях України відповідно до Мінських домовленостей.

04 лютого 2020


У “Євросолідарності” вважають проведення виборів в ОРДЛО у жовтні неприпустимим

Співголова фракції «Євросолідарність» Артур Герасимов заявив, що проведення виборів в ОРДЛО в жовтні є неприпустимим, тому що окупанти продовжують обстріли, а українські захисники продовжують гинути.

01 лютого 2020


Єрмак розповів, коли в ОРДЛО можуть пройти вибори за українськими законами

Помічник Президента України Андрій Єрмак сподівається, що на наступному "нормандському саміті" вдасться домовитися про місцеві вибори на всій території країни, включаючи ОРДЛО, наприкінці жовтня.

19 січня 2020


Вибори в ОРДЛО потрібно проводити за українським законодавством - Сайдік

Місцеві вибори на території окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) мають бути проведені за українським виборчим законодавством, з допуском усіх політичних сил та відповідно до стандартів ОБСЄ.

17 січня 2020

16 січня 2020


США в ОБСЄ: Вибори в ОРДЛО – лише після виведення російських військ

Вибори на території ОРДЛО мають проходити під українським контролем, в безпечному середовищі та після відновлення Україною контролю над кордоном і виведення з її території російських збройних формувань.

03 січня 2020


Голова ЦВК не готовий говорити про терміни місцевих виборів на Донбасі після деокупації

Голова Центральної виборчої комісії Олег Діденко вважає, що нині важко говорити про конкретні терміни в підготовці чи щодо організаційних аспектів місцевих виборів на окупованій території Донбасу після її повернення під контроль України.

07 грудня 2019


Україна до місцевих виборів має отримати доступ на всю територію Донбасу — Лайчак

Уряд України повинен мати доступ до будь-якого місця на території Донбасу, включаючи кордон з РФ, до проведення місцевих виборів на території окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО).

05 грудня 2019


Пристайко в ОБСЄ обговорив технічні деталі виборів на Донбасі

Під час зустрічей з іноземними чиновниками, дипломатами та журналістами на полях засідання Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ 5 грудня у Братиславі всі запитували про те, чого очікувати від саміту "нормандської четвірки" у понеділок, 9 грудня, у Парижі.


Пристайко назвав міністрам країн ОБСЄ умови виборів на Донбасі

Місцеві вибори на території Донецької та Луганської областей повинні проводитися відповідно до українського законодавства, і лише після встановлення усіх безпекових умов, виведення іноземних військ та відновлення Україною контролю над наразі неконтрольованою ділянкою кордону.


Контроль над кордоном та спостерігачі: Данілов назвав умови для виборів на Донбасі

Вибори на тимчасово непідконтрольних Україні частинах Донецької та Луганської областей стануть можливими лише на звільнених територіях, за українським законодавством і лише за присутності українських та іноземних спостерігачів.

20 листопада 2019


Вибори на Донбасі будуть однією з найскладніших тем "нормандської зустрічі" — Зеленський

Президент Володимир Зеленський має намір на "нормандській зустрічі" обговорити низку важливих питань, найскладнішим з яких він вважає проведення місцевих виборів на вже звільненому від незаконних збройних формувань Донбасі.

18 листопада 2019

15 листопада 2019

14 листопада 2019


До виборів на Донбасі не можна залучати представників "Л/ДНР" – Україна в ОБСЄ

Призначені Росією під час фейкових "виборів" керівники т.з. "ЛНР" та "ДНР" не можуть бути залучені до організації та проведення місцевих виборів в окупованих районах Донбасу, які проходитимуть за українським законодавством.

09 листопада 2019


Понад 70% жителів ОРДЛО — проти участі українських партій і ЦВК у місцевих виборах

Переважна більшість жителів окупованих районів Донбасу (73,4%) не бажають допускати до участі в місцевих виборах українські політичні партії, ще 57,8% виступають проти участі у виборах Центральної виборчої комісії України.

01 листопада 2019


Майже 80% українців згодні, щоб переселенці голосували на місцевих виборах

Згідно з проведеним Київським міжнародним інститутом соціології опитуванням на замовлення Школи політичної аналітики НаУКМА понад 79% респондентів згодні з тим, що внутрішньо переміщеним особам варто надати право голосу в усіх виборах, включно з місцевими.

25 жовтня 2019


Щоб провести вибори в ОРДЛО, потрібен новий закон - голова ЦВК

Голова ЦВК Олег Діденко впевнений, що зараз на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей немає можливоссей проведення місцевих виборів, спочатку слід гарантувати безпеку і змінити законодавство.

14 жовтня 2019

10 жовтня 2019

09 жовтня 2019


Україна в ОБСЄ: "формула Штайнмаєра" не змінює логіку Мінських угод - спочатку безпека

"Формула Штайнмаєра" передбачає механізм виконання лише одного з положень Мінських угод та жодним чином не замінює ці домовленості, як і не змінює їх логіку про першочерговість виконання безпекового компонента.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-