Село Змітнів на Чернігівщині запрошує до себе родини з дітьми

Село Змітнів на Чернігівщині запрошує до себе родини з дітьми

Укрінформ
У мальовничому селі Змітнів на Чернігівщині, де колись проходили зйомки «Зачарованої Десни» Довженка, заради наповнення школи започатковують соціальний проєкт із переїзду сюди на постійне місце проживання родин із дітьми.

Про це кореспондентові Укрінформу повідомила вчителька початкових класів змітнівської школи Наталія Панченко.

«Наша школа визнана малокомплектною, і до 1 вересня її планують закрити. Зараз у закладі навчається 23 дитини, на наступний навчальний рік набрано 25, але цього замало. За домовленістю з місцевою владою, нам потрібно щонайменше 30 учнів - щоб було шість класів по 5 чоловік у кожному, і тоді нам обіцяють школу залишити», - розповіла вона.

За словами Панченко, у Змітневі багато порожнього і дешевого житла. Будинок можна як орендувати, так і купити за 30-50 тис. грн. Із переїздом та облаштуванням місцеві переселенцям допоможуть, тим паче, що такий досвід вони уже мають.

«Колись у нас була схожа ситуація. Ми тоді звернулись до однієї політичної партії, вона посприяла й до нас переїхало 5 родин», - зауважила вчителька.

Сторінку соціального проєкту «Живе село»  активісти створили у Фейсбуці. Переїхати до Змітнева вони пропонують молодим сім’ям із дітьми, які опинилися в тяжких обставинах або мають бажання змінити місце проживання.

На Чернігівщині це вже не перший досвід такого способу збереження сільських населених пунктів. Це підтверджує і коментар на сторінці проєкту «Живе село» Обичівського сільського голови з Прилуцького району Сергія Вовченка. Він написав, що свого часу його село теж було в такій ситуації, у школі навчалися всього 17 дітей. Громада пішла шляхом створення робочих місць та запрошенням людей на роботу і проживання. В результаті зберегла школу і відкрила дитсадок.

Читайте також: На Чернігівщині місцева жителька намагається зберегти школу та відродити село

Аналогічний соціальний проєкт «Допомога сім’ям» із переселення родин із дітьми зараз реалізується також у Дроздівці Куликівського району. Він стартував наприкінці лютого, й відтоді до села переїхали 6 сімей із Полтавської, Хмельницької, Миколаївської областей та Києва. До школи зарахували сімох нових учнів.

Фото: Фейсбук-сторінка проєкту «Живе село»

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-