Німеччина не робитиме COVID-вакцинацію обов'язковою

Німеччина не робитиме COVID-вакцинацію обов'язковою

Укрінформ
Німецька влада не планує запроваджувати обов'язкову вакцинацію проти коронавірусу, але робитиме більше, щоб переконати добровільно робити щеплення.

Про це заявили канцлер ФРН Ангела Меркель і міністр охорони здоров’я Єнс Шпан після відвідання у вівторок Інституту Роберта Коха, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Обов’язку вакцинуватися не буде», - пообіцяла Меркель.

Вона не хоче йти шляхом Франції, де вакцинуватися зобов’яжуть окремі професійні групи людей. Глава німецького уряду вважає, що це підірве довіру населення до кампанії. За її словами, треба більше пропагувати важливість щеплення, адже наразі можливість зробити це мають усі бажаючі. Вітаються нові форми, зокрема, пропозиція зробити щеплення під час відвідання великого торговельного центру.

Канцлер припускає тривале збереження таких обмежень, як необхідність носити захисну маску та тримати дистанцію, але сподівається, що під час вірогідної 4-ої хвилі пандемії восени можна буде обійтися без нових локдаунів. «Ми намагатимемося уникнути цього. Пандемія на закінчилася, але завдяки вакцинації ми можемо дозволити собі набагато більше свободи», - сказала вона.

Канцлер зауважила, що збільшення кількості вакцинованих зменшить навантаження на систему охорони здоров’я, адже такі люди якщо й інфікуються, то хворіють у більш легкій формі.

Читайте також: У ВООЗ уточнили інформацію про змішування COVID-вакцин

Велику увагу в Німеччині надають як заходу попередження вентиляції приміщень, особливо шкіл. Наразі систему встановляють скрізь.

Єнс Шпан підтвердив, що до кінця літа обидві дози щеплення зможуть зробити всі бажаючі. Він зазначив, що темпи вакцинації в країні залишаються високими, але визнав суттєве зниження зацікавленості.

За висновками експертів Інституту Роберта Коха, для створення сильного групового імунітету потрібно, щоб вакциновані були не менше 85% людей від 12 до 59 років і 90% тих, кому понад 60.

Наразі повністю вакцинованими в Німеччині є 43% населення, одну дозу отримали 58,7%.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-