Члени G20 порозумілися щодо глобального мінімального податку

Члени G20 порозумілися щодо глобального мінімального податку

Укрінформ
На проведеній у Венеції зустрічі міністрів фінансів країн Великої двадцятки (G20) намітився загальний консенсус щодо запровадження глобального мінімального податку.

Як передає Укрінформ із посиланням на Deutsche Welle, про це в суботу, 10 липня, заявив міністр фінансів Німеччини Олаф Шольц (Olaf Scholz) на спільній пресконференції з американською колегою Джанет Єллен.

Глава мінфіну Німеччини запевнив, що всі країни G20 підтримали плани запровадження такого податку. Тепер головне завдання - домогтися якнайшвидшого їхнього запровадження, щоб вони набули чинності вже у 2023 році, додав очільник мінфіну ФРН.

Читайте також: Генсек ООН закликав G20 реалізувати Глобальний план вакцинації

Єллен, своєю чергою, пояснила, що планована реформа покладе край гонитві за дедалі нижчими податковими ставками для компаній. Водночас міністр фінансів США закликала до відмови від цифрових податків у рамках нових правил. В уряді США вважають, що ці податки дискримінують американські компанії. Натомість Європейська Комісія (ЄС), не планує відмовлятися від запровадження цифрового податку, що вже існує, приміром, у Франції.

Оглядачі зазначають, що цей компроміс має епохальне значення, адже це може нарешті покласти край десятиліттям податкової конкуренції між окремими державами. Хоча ще рано сподіватися, що така реформа призведе до зникнення податкових оаз, це - все одно важливий крок.

Читайте також: Податок для міжнародних компаній: G20 готується укласти угоду

Нещодавно 131 країна під егідою Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) домовилася про глобальний мінімальний податок в розмірі 15 відсотків для великих корпорацій, що проводять міжнародну діяльність. Однак низка країн ЄС, зокрема, Ірландія, Угорщина, Естонія та інші держави, наразі не погоджуються з цією ініціативою.

Велика двадцятка, або G-20 є групою міністрів фінансів та керівників центральних банків 20 економік: 19 з найбільших економік світу та Європейського Союзу. Загалом, економіки G-20 становлять 90% світового ВНП, 80% світової торгівлі (включаючи внутрішню торгівлю у ЄС) та дві третини населення світу.

Рішення про організацію міжнародного форуму «Група двадцяти» (G-20) було прийнято на зустрічі міністрів фінансів і голів центральних банків країн «Великої сімки» у Вашингтоні 25 вересня 1999 року.

Читайте також: Велика сімка домовилася про глобальний податок для великих корпорацій

Членами «двадцятки» є Австралія, Аргентина, Бразилія, Велика Британія, Індія, Індонезія, Італія, Канада, Китай, Корея, Мексика, Німеччина, ПАР, Росія, Саудівська Аравія, США, Туреччина, Франція, Японія і Європейський Союз. Постійними учасниками зустрічей «двадцятки» є МВФ, Європейський центральний банк і Світовий банк.

Фото: АА

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-