В Австрії розроблять «банановий» спрей замість маски від коронавірусу

В Австрії розроблять «банановий» спрей замість маски від коронавірусу

Укрінформ
Невеличка компанія Immune Technology Steyr з Верхньої Австрії разом з Медичним університетом Граца проводять дослідження з розробки назального спрею на базі бананового білка як засобу захисту від коронавірусу замість маски.

Як повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Австрії, розробники засобу вже повідомили про перші дослідницькі успіхи.

«Ми провели дослідження і виявили випадки, коли у людей утворювалися антитіла, хоча у них навіть не спостерігалася картина захворювання. Згодом ми змогли знайти білок, який також присутній у банані, що зупиняє клінічні симптоми», - зазначив Мартін Шіфко з Immune Technology Steyr.

У компанії вважають, що банан, а точніше банановий лектин, білок, може блокувати проникання коронавірусу в тіло.

Поки зроблено вже 36 експериментів і з мільйона вірусів вижили лише десять, що вважається малою кількістю для зараження. Представник Медичного університету Граца Курт Затлоукал вважає перші результати перспективними. “У випадку активних концепцій, які безпосередньо атакують вірус – тобто не як ліки, які засвоюються організмом і мають бути перетворені – такі лабораторні експерименти є дуже значущими», - сказав він.

Читайте також: В Австралії випробовують безін’єкційну COVID-вакцину

Наразі дослідники займаються отриманням бананового лектину, щоб потім розробити на його основі назальний спрей. Але також розглядаються й інші варіанти: наприклад, продукт у вигляді жувальної гумки або ж зубної пасти.

Автори дослідження сподіваються, що у разі успіху у майбутньому такі вироби зможуть замінити маски, «принаймні на кілька годин».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-