ЄС застерігає від використання міграції для політичного тиску

ЄС застерігає від використання міграції для політичного тиску

Резолюція
Укрінформ
Лідери країн Євросоюзу в перебігу дводенної зустрічі у Брюсселі ухвалили резолюцію, яка передбачає посилення співпраці і партнерства з третіми країнами у сфері регулювання міграції.

Як повідомляє Укрінформ, про це йдеться у тематичній частині підсумкового документа саміту ЄС, яка оприлюднена на сайті Європейської ради.

«Європейська рада засуджує та застерігає від будь-яких спроб третіх країн використовувати мігрантів як інструмент для досягнення політичних цілей», - йдеться у документі.

Водночас Єврокомісії та високому представнику ЄС доручено вжити заходів для встановлення партнерства з країнами походження та транзиту мігрантів задля належного регулювання міграційних потоків та зменшення тиску на зовнішні кордони Євросоюзу.

ЄР рекомендувала Єврокомісії передбачити виділення не менше 10% Фінансового інструменту ЄС сусідства, розвитку та міжнародної співпраці NDICI для дій, що пов’язані з регулюванням міграції, включаючи посилення прикордонного контролю та боротьбу з нелегальними перевезеннями людей.

Читайте також: Єврокомісія представила нову стратегію добровільного повернення мігрантів

Як повідомляв Укрінформ, у лютому поточного року в розпал протистояння з ЄС з приводу розвідки природних копалин у Східному Середземномор’ї, Туреччина відкрила кордони для біженців із Сирії, які почали масово прибувати на узбережжя Греції, спровокувавши масштабну міграційну кризу.

На початку червня об’єктом міграційної атаки стала Литва, прикордонні служби якої стикнулися з різким зростанням кількості нелегалів з Іраку та Сирії, що прибувають з боку Білорусі. Таким чином режим Лукашенка відповів на запровадження нових санкцій ЄС, «запропонувавши» Євросоюзу самотужки захищати власні кордони від потоків мігрантів, наркотиків та зброї.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-