В Іспанії збираються помилувати лідерів каталонських сепаратистів

В Іспанії збираються помилувати лідерів каталонських сепаратистів

Укрінформ
Іспанський прем'єр-міністр Педро Санчес заявив, що його уряд помилує у вівторок 9 ув'язнених лідерів Каталонії в якості першого кроку до припинення політичного конфлікту щодо цього важливого регіону країни.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Reuters.

«Я переконаний, що виведення цих дев'яти людей із в'язниці - це чіткий меседж злагоди», - сказав Санчес у понеділок на заході в Барселоні, в якому взяли участь близько 300 представників каталонського громадянського суспільства.

«Каталонія, каталонці, ми вас любимо», - сказав Санчес по-каталонськи наприкінці свого звернення.

Опитування показують, що близько 60% іспанців проти звільнення політиків, засуджених за участь у несанкціонованому референдумі про незалежність.

Санчес робить ставку на те, що зараз настав час політичної авантюри, яка послабить пропаганду незалежності та врегулює найбільшу політичну кризу в країні за останні десятиліття.

Зазначається, що після оголошення про помилування у вівторок каталонські сепаратисти зможуть вийти з в’язниці вже за кілька днів.

Санчес має на меті послабити напруженість у північно-східному регіоні та розпочати переговори між центральним урядом та каталонською владою.

Читайте також: В Іспанії суд виступив проти помилування каталонських сепаратистів

Як повідомлялося, минулого тижня глава уряду Каталонії Пере Арагонес заявив, що помилування буде першим жестом для початку діалогу, але він вважає його недостатнім, вимагаючи амністії для всіх, хто брав участь у подіях 2017 року, від чого можуть отримати вигоду близько 3000 людей.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-