В Європі оновили «протокол здоров’я» для авіаподорожей під час пандемії

В Європі оновили «протокол здоров’я» для авіаподорожей під час пандемії

Укрінформ
Європейське агентство з авіаційної безпеки (EASA) спільно з Європейським центром з профілактики та контролю захворюваності (ECDC) уточнили протокол з охорони здоров’я під час авіаційних подорожей в умовах боротьби з пандемією COVID-19.

Як повідомляє Укрінформ, така інформація, як і повний текст згаданого протоколу, оприлюднені у четвер на сайті EASA.

«Нова версія Протоколу авіаційної безпеки у сфері здоров’я надає чіткі оперативні інструкції та рекомендації, що основані на оцінці ризиків, для організації безпечних для здоров’я повітряних подорожей. Вона доповнює ініціативи ЄС, зокрема, щодо введення цифрових COVID-сертифікатів ЄС», - йдеться у повідомленні.

Читайте також: Таїланд відкриють для туристів у найближчі 120 днів – прем'єр

Нова версія протоколу враховує наукові та статистичні дані щодо природи та поширення коронавірусу, а також зміни епідеміологічної ситуації мірою реалізації програм вакцинації проти COVID-19. Документ підкреслює необхідність дотримуватися немедикаментозних заходів перестороги, таких як носіння захисних масок, дотримання гігієнічних заходів та безпечної дистанції.

«Ми досягли визначного моменту у боротьбі з пандемією: відбулися реальні зміни, які можуть дозволити пасажирам знову здійснювати польоти без побоювання, що правила можуть змінитися в останню мить, що ускладнювало подорожі або робило їх неможливими. Промисловість і пасажири очікували цього моменту довгий час», - зазначив з цього приводу виконавчий директор EASA Патрик Кай (Patrick Ky).

Новий протокол авіаційної безпеки у сфері здоров’я враховує рекомендації Ради ЄС не поширювати додаткові обмежувальні заходи, такі як додаткове тестування або карантинні обмеження, на людей, які пройшли повний курс вакцинації або перенесли хворобу у період не більше 180 днів до запланованої подорожі.

Читайте також: Чи є життя після ковіду, або Як країни послаблюють обмеження

З цього загального правила можуть робитися виключення, якщо людина прибуває із регіонів з дуже високим ризиком поширення хвороби або з регіонів поширення нових варіантів COVID-19. Для таких пасажирів рішенням національних органів влади може запроваджуватися вимога проходження швидкого антигенного тесту у період не більше 48 годин до прибуття, або PCR-тестів, які мають бути зроблені на більше ніж за 72 години до запланованої подорожі.

Як зазначається у повідомленні, дуже важливою вимогою залишається також використання спеціальних форм щодо переміщення пасажирів, які покликані полегшити відстежування ймовірних шляхів поширення інфекції.

«Проведення програм вакцинації проти COVID-19 дозволяє зробити певні послаблення заходів для повністю вакцинованих пасажирів. Але якщо такі заходи будуть послаблені також для людей, що не мають вакцинації, ми знову побачимо швидке зростання випадків інфекції. Цей висновок ґрунтується на наукових даних, з урахуванням моделювання розвитку ситуації, врахування послаблення немедикаментозних обмежувальних заходів, поширення нових варіантів інфекції тощо», - зауважила директор ECDC Андреа Аммон (Andrea Ammon).

Читайте також: У Грузії уточнили правила в'їзду туристів

Вона окремо наголосила на необхідності зберігати пильність та бути обережними, навіть під час активної кампанії вакцинації європейців, поки необхідна більшість з них не набудуть імунітету проти коронавірусу.

Особливу увагу новий протокол авіаційної безпеки у сфері здоров’я приділяє вирішенню організаційних питань та уникненню затримок і ускладнень для пасажиропотоку та нормальної роботи аеропортів. Зокрема, передбачається, що заходи контролю щодо наявності у пасажирів доведеного імунітету мають здійснюватися, як правило, один раз за час всієї подорожі, після прибуття такого пасажира до аеропорту вильоту. Це правило буде поширюватися також на транзитних пасажирів.

Як зазначається, наведені рекомендації не мають характеру правового зобов’язання для країн-членів ЄС, разом з цим, як очікується, європейські держави будуть координувати зусилля на основі оприлюдненого протоколу, оскільки від цього залежить відновлення діяльності всієї авіаційної галузі ЄС та відродження туристичного сектору.

Читайте також: Цьогоріч у Єгипті вже відпочили 715 тисяч українців

EASA буде проводити постійний моніторинг використання цього протоколу з метою своєчасного внесення уточнень та оновлень на основі наукових рекомендацій та оперативної епідеміологічної ситуації.

Як вже повідомлялося, за даними Worldometer, станом на 17 червня у світі зафіксовано 177 813 953 випадки COVID-19, зокрема 3 848 876 – летальних, одужали 162 317 440 осіб.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-