У Брюсселі провалилися чергові переговори між Белградом і Приштиною

У Брюсселі провалилися чергові переговори між Белградом і Приштиною

Укрінформ
Нова спроба переговорів про нормалізацію між Сербією та частково визнаною державою Косово за посередництва ЄС у Брюсселі завершилася без результатів.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє RTS.

Переговори проходили в Брюсселі у тристоронньому форматі - за участі президента Сербії Александара Вучича, прем'єра Косова Альбіна Курті, та європейських дипломатів - Високого представника ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозепа Борреля та спецпредставника ЄС з питань діалогу Сербії та Косова Мирослава Лайчака.

Перед тристоронньою зустріччю Боррель і Лайчак зустрілися окремо з Курті, а потім з Вучичем.

Слід зазначити, що від цих перемовин безпосередньо залежить перспектива європейської інтеграції і Сербії, і Косова.

Сербський президент заявив після зустрічі, що Курті прибув до Брюсселя, аби сказати «що ні про що немає змоги домовитися».

Президент Сербії Александар Вучич після переговорів заявив, що друга сторона "не хоче виконувати угоди, які підписала" щодо Асоціації сербських муніципалітетів (йдеться про надання особливого статусу сербським районам Косово, що мала зробити Приштина згідно з попередніми домовленостями під егідою ЄС", та поскаржився, що албанська сторона називає "провокаціями" поїздки сербів на служби до храмів в Косово.

Він розповів, що відповів категоричною відмовою на запитання Курті про те, коли Сербія визнає незалежне Косово.

Читайте також: Президент Європарламенту підтримав вступ до ЄС країн Західних Балкан

Зі свого ж боку косовський прем’єр зазначив, що на перемовинах вносив наступні пропозиції, які Белград відхилив:

  • Косово та Сербія негайно підписують спільну мирну угоду, зобов'язуючись не нападати один на одного.
  • Після взаємного визнання між Республікою Косово та Республікою Сербія в обох країнах симетрично вирішується питання про меншини. Тож серби в Косово зможуть мати свою Національну раду, як албанці та боснійці в Сербії.
  • Щодо питання зниклих безвісти, Курті запропонував усунути і допитати голову сербської делегації на переговорах щодо зниклих безвісти Велько Одаловича, тому що він входив до "окупаційної адміністрації" Косова.

Зрештою, сторони домовилися провести наступний раунд переговорів до кінця липня. До того часу технічні групи обговорять питання зниклих безвісти.

Як відомо, колишній сербський автономний край Косово проголосив незалежність 2008 року в односторонньому порядку. Більшість країн ЄС, а також Сполучені Штати Америки й Канада відразу визнали незалежну державу. Сербія досі вважає Косово частиною своєї території. Україна не визнала Косово, так само як і РФ та Китай.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-