В Албанії проходять парламентські вибори

В Албанії проходять парламентські вибори

Фото
Укрінформ
В Албанії 25 квітня відбуваються парламентські вибори, яким передувала гостра передвиборна кампанія.

Про це повідомляє Радіо Свобода, передає Укрінформ.

Як зазначається, головними суперниками на нинішніх перегонах є владна лівоцентристська Соціалістична партія Албанії, лідер якої Еді Рама очолює уряд уже впродовж двох термінів, і правоцентристська консервативна Демократична партія Албанії, яка була при владі в 2005–2013 роках, а відтоді є провідною опозиційною силою.

За результатами опитувань, соціалісти мають більшу підтримку, ніж їхні суперники, проте велика кількість виборців заявляла, що ще не визначилася щодо вибору.

Раніше Рама заявив про намір піти з посади голови партії, якщо вона не здобуде більшості.

Йому нині протистоїть об’єднана коаліція демократів і ще близько десятка менших опозиційних партій.

Усі партії обіцяють реформи, необхідні для вступу Албанії до ЄС – минулого року Брюссель погодився почати з Тираною переговори про членство.

Рама ж сподівається, що його популярність посилить масова кампанія вакцинації проти COVID-19. Він обіцяє до кінця травня щепити 500 тисяч жителів Албанії, населення якої становить 2,8 мільйона, а також економічні перетворення у сферах туризму, сільського господарства, енергетики і цифрової економіки.

Читайте також: Посол України в Албанії обговорив питання обміну студентами та викладачами

Його опоненти, зі свого боку, обіцяють прискорити рух країни до ЄС, а економіку відродити завдяки допомозі малому бізнесу.

Під час передвиборної кампанії суперники обмінювалися гострими заявами і взаємними звинуваченнями.

Організація з безпеки і співпраці в Європі, спостерігачі якої працюють на виборах, назвала ці вибори життєво важливим елементом «політичної зрілості країни».

Фото: Olsi Shehu, Anadolu Agency

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-