США радить своїм авіакомпаніям бути особливо обережними під час польотів над Україною

США радить своїм авіакомпаніям бути особливо обережними під час польотів над Україною

Укрінформ
Федеральна авіаційна адміністрація Департаменту транспорту США (Federal Aviation Administration - FAA) радить американським авіакомпаніям бути особливо обережними при виконанні польотів в районах польотної інформації (РПІ) України та Росії.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Державної авіаційної служби України.

Зазначається, що у зв’язку із ескалацією ситуації вздовж кордонів України, FAA 17 квітня рекомендувала зареєстрованим в США авіакомпаніям і повітряним судам дотримуватися обережності при плануванні польотів у РПІ Дніпро (UKDV), РПІ Сімферополь (UKFV) і РПІ Київ (UKBV) (включаючи частину Київського верхнього району польотної інформації (UIR) (UKBU) у горизонтальних межах з РПІ UKDV, UKFV і UKBV.

Крім цього FAA рекомендувала експлуатантам своїх повітряних суден виявляти особливу обережність при виконанні польотів з/в/над частинами Московського РПІ (UUWV) та РПІ Ростов-на-Дону (URRV) в межах 100 морських миль від РПІ Дніпра (UKDV), РПІ Сімферополь (UKFV) і РПІ Київ (UKBV) (включаючи частину Київського верхнього району польотної інформації (UIR) (UKBU) у горизонтальних межах з РПІ UKDV, UKFV і UKBV)).

Таке рішення було прийняте у зв'язку геополітичною напругою, пов’язаною з масштабним нарощуванням збройних сил Російської Федерації вздовж кордонів України та в тимчасово окупованому Криму.

Читайте також: Ердоган і Столтенберг обговорили ситуацію довкола України

В Державіаслужбі України підкреслюють, що у межах прямого діалогу з авіаційною владою США відомство запропонувало встановити безпосередню взаємодію між відповідними підрозділами з авіаційної безпеки щодо обміну інформацією та координації дій з реагування на загрози від зони конфлікту на сході держави. Українська сторона також готова надавати повну інформацію стосовно стану аеронавігаційного обслуговування та безпеки польотів в Україні задля скоординованих дій у майбутньому.

Читайте також: У ЦРУ пояснили, на що спрямоване стягнення російських військ до кордонів України

Державіаслужба нагадує, що з метою забезпечення безпеки польотів цивільних літаків у повітряному просторі під відповідальністю України є певні обмеження, які діють з 2014 року і пов’язані з агресією Російськоі Федераціі проти України на сході країни і тимчасовою окупацією Криму. Весь інший повітряний простір під відповідальністю України наразі є безпечним і доступним для планування і виконання польотів повітряних суден цивільної авіації.

"В Україні діє спеціальна процедура раннього попередження про загрози для цивільної авіації з метою негайної реакції на виявлені та потенційні загрози, що виникають в зоні конфлікту. Державіаслужба відстежує ситуацію у повітряному просторі країни: вона є спокійною і контрольованою. Наразі небезпеки для цивільної авіації немає", - наголошують у відомстві.

Читайте також: Єрмак вважає, що США мають розмістити ракети Patriot на території України

Як повідомляв Укрінформ, збройні сили Російської Федерації останнім часом здійснюють нарощування військ поблизу державного кордону України на півночі, сході й півдні, а також в окупованому Криму. Крім того, зросла кількість випадків порушення перемир’я на сході України з боку збройних формувань РФ, є втрати серед бійців ЗСУ. Паралельно РФ веде пропагандистську кампанію на виправдання агресії проти України.

Високий представник ЄС та міністри закордонних справ «Великої сімки» - Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Великої Британії та Сполучених штатів Америки 12 квітня закликали Росію зупинити масштабне переміщення військ на кордони з Україною, зупинити військову провокацію та вжити негайних заходів для деескалації напруги.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-