Норвегія дозволила розміщення нових військових об'єктів США

Норвегія дозволила розміщення нових військових об'єктів США

Укрінформ
Норвегія, яка має кордон із Росією, заявила у п'ятницю про підписання переглянутої угоди із США, що регулюватиме військову діяльність США на території Норвегії. Угоду має ратифікувати  парламент Норвегії.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Reuters.

Угода між цими двома союзниками по НАТО дозволить США будувати нові об’єкти на трьох норвезьких аеродромах та одній військово-морській базі, але це не будуть окремі нові бази.

Угода, про яку домовився уряд меншості прем'єр-міністра Ерни Солберг, ще має бути ратифікована парламентом Норвегії.

Читайте також: Норвегія закликає Москву знизити напругу біля кордону з Україною

«Угода регулює і полегшує присутність і проведення навчань США в Норвегії, тим самим сприяючи швидкому американському посиленню Норвегії в разі кризи або війни», - заявили в норвезькому уряді.

Варто зауважити, що відносини між Норвегією і Росією, які мають спільний арктичний кордон, поступово поліпшувалися в епоху після холодної війни, але фактично припинилися після того, як Москва анексувала Крим у 2014 році.

Це викликало напруженість на півночі через нарощування військового потенціалу по обидва боки кордону і частіші військові маневри, але обидві країни також прагнуть співпрацювати з таких питань, як поїздки через кордон і рибальство.

Читайте також: Норвегія заблокувала продаж до Росії заводу з виробництва двигунів

Як відомо, з моменту вступу в НАТО як члена-засновника в 1949 році Норвегія заявила, що не дозволить створювати іноземні бази в мирний час або накопичувати ядерну зброю, хоча західні війська можуть проводити навчання на її території.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-