Регулятор ЄС розширив список побічних реакцій вакцини AstraZeneca

Регулятор ЄС розширив список побічних реакцій вакцини AstraZeneca

Укрінформ
Європейське агентство лікарських засобів (EMA) рекомендувало включити анафілактичну реакцію і підвищену алергічну чутливість до списку побічних ефектів від вакцини виробництва AstraZeneca.

Про це повідомляється на сайті ЕМА, передає Укрінформ.

Як зазначається, комітет EMA з оцінки фармакологічних ризиків (PRAC) вивчив 41 повідомлення про випадки важкої алергічної реакції від цього препарату серед 5 млн щеплених у Великій Британії. Комітет дійшов висновку, що принаймні деякі випадки анафілаксії пов'язані з вакцинацією.

EMA рекомендувало оновити «існуюче застереження» про використання вакцини, відобразивши в ньому повідомлення про випадки анафілаксії після щеплення препаратом від AstraZeneca. Анафілактична реакція для вакцини від COVID-19 виробництва AstraZeneca вже внесена в список реакцій, які становлять потенційний ризик. Після щеплення людей рекомендується спостерігати не менше 15 хвилин.

EMA нагадує про рекомендацію щодо всіх вакцин від коронавірусу, дозволених в ЄС, не вводити другу дозу людям, у яких розвинувся цей побічний ефект після отримання першої дози.

Читайте також: ВООЗ рекомендує продовжити застосування вакцини AstraZeneca

Як повідомлялося, раніше в Данії, Норвегії, Таїланді, Болгарії та ще деяких країнах призупинили застосування вакцини від AstraZeneca через декілька випадків тромбозу після щеплення. У EMA заявили, що зв'язок появи тромбів і вакцинації не доведена і що препарат не несе ризики виникнення тромбозу.

За даними Worldometer, у світі зафіксували 119 352 757 випадків інфікування коронавірусом, зокрема 2 645 404 летальні, одужало 95 616 143 особи.

Фото: scanpix

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-