У Росії порушили справу проти Google

У Росії порушили справу проти Google

Укрінформ
Російський регулюючий орган - "Роскомнадзор" порушив адміністративну справу відносно компанії Google, звинувативши її в тому, що вона не видаляє з пошукової видачі сайти з інформацією, забороненою для ознайомлення користувачам в РФ.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Meduza.

У Роскомнадзорі повідомили, що раніше у пошуковій видачі Google виявили сайти, заблоковані в РФ, зокрема ресурси з "екстремістським, порнографічним та суїцидальним контентом".

За оцінкою відомства, в середньому Google не видаляє з пошукової видачі до 30% забороненого в РФ контенту.

Адміністративну справу порушили за статтею про повторне невиконання обов'язків оператором пошукової системи. Тепер компанії загрожує штраф розміром від півтора до п'яти мільйонів рублів.

Згідно з російським законодавством пошуковики зобов'язані видаляти зі своєї пошукової видачі сайти, заблоковані в РФ. Для цього вони повинні підключитися до реєстру заборонених сайтів.

Читайте також: Google додає опцію обмеження обсягу даних, які збирає компанія

У 2019 Google оштрафували на 500 тисяч рублів за відмову підключитися до реєстру, а також на 700 тисяч рублів - за те, що, за даними Роскомнадзора, компанія знизила у пошуковій видачі частку фільтрації забороненого контенту.

Як зазначається, компанія Google, регулярно видаляє з пошукової видачі посилання на заборонені сайти, але не автоматично, а після вивчення підстав заборони.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-