Пашинян пояснив присутність російських військових на кордоні з Карабахом

Пашинян пояснив присутність російських військових на кордоні з Карабахом

Укрінформ
Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що у присутності російських прикордонників на кордоні країни з невизнаною Нагірно-Карабахською республікою немає нічого незвичайного.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє РИА Новости з посиланням на заяву Пашиняна в інтерв'ю іспанському журналісту Пабло Гонсалесу.

Про це глава уряду Вірменії сказав у відповідь на прохання прокоментувати фотографії російських військових на вірменському кордоні в районі Карабаху, що з'явилися в соціальних мережах.

«У цьому немає ніякої новини. Російські прикордонники стоять на кордоні Вірменії з Туреччиною й Іраном. Тобто, так було завжди. І зараз у результаті останнього розвитку подій російські прикордонники стоять також на південно-східному і південно-західному кордоні Вірменії», - заявив Пашинян.

Зазначається, що інтерв'ю відбулося 20 жовтня. У підсумковий варіант цей фрагмент не ввійшов, однак Гонсалес показав висловлювання Пашиняна кореспонденту РИА Новости та опублікував ці цитати у Твіттері.

Читайте також: Пашинян виключив мирне розв'язання конфлікту в Карабаху

На південному заході Вірменія межує з Нахічеванською автономною республікою в складі Азербайджану, на південному сході - з азербайджанськими районами, які контролюються силами невизнаного Карабаху. Російські прикордонники перебувають у Вірменії за двосторонньою угодою Москви і Єревана. В ході останніх подій вони були розміщені й на інших ділянках кордону.

Загальна чисельність російських прикордонників у Вірменії - близько 4,5 тис. осіб, їх утримання забезпечують уряди двох країн.

Як повідомлялося, Вірменія та Азербайджан 27 вересня почали бойові дії в Нагірному Карабаху, взаємно звинувативши одне одного в обстрілі прикордонних територій і в провокуванні насильства. Обидві країни оголосили воєнний стан і мобілізацію.

Бойові дії призвели до військових втрат з обох сторін і жертв серед мирного населення.

Читайте також: Нагірний Карабах: Азербайджан у ЄСПЛ позивається до Вірменії

Конфлікт між Азербайджаном і Вірменією через Нагірний Карабах спалахнув в 1988 році. У 1994-му - після шести років війни - був підписаний Бішкекський протокол, згідно з яким сторони домовилися про припинення вогню. Нагорний Карабах проголосив себе незалежною "республікою", проте Азербайджан не визнав цього, заявивши, що територію окупувала Вірменія.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-