"Обнулення" Путіна в РФ: влада заявляє про високі явки під час "голосування"

Укрінформ
У Росії офіційно заявляють про високі явки учасників дострокового голосування в референдумі щодо змін до конституції країни.

Як пише Радіо Свобода із посиланням на Центральну виборчу комісію РФ, упродовж перших трьох днів дострокового голосування в ньому взяли участь понад 28 відсотків виборців.

При цьому опозиціонер Олексій Навальний з власного досвіду багатьох виборчих кампаній виключає, що реальна участь у достроковому голосуванні могла скласти більш ніж 7–12 відсотків.

"Деякі користувачі соцмереж у Росії повідомляють, що їм на телефони приходять смс-повідомлення про те, що вони зареєстровані для електронного голосування, хоча вони не подавали заявок. А ще першого дня дострокового голосування кілька людей повідомили, що їм вдалося проголосувати і онлайн, і фізично на дільниці; ЦВК Росії назвала це провокацією", - повідомляє видання.

Читайте також: Путін, Кремль, Росія між Парадом перемоги та переможним обнуленням

У двох із російських регіонів, Москві й Нижегородській області, влаштували також можливість електронного голосування. Щодо нього заявляють, що участь у цьому голосуванні вже взяли понад 76 відсотків від числа тих, хто зареєструвався. Російська ж опозиція заявляє, що вибори через інтернет неможливо контролювати, і це значно підвищує можливість фальсифікацій.

Нагадаємо: президент РФ Володимир Путін ініціював внесення змін до Конституції в січні. Тоді ж він заявив, що поправки – а їх понад 200 – мають бути схвалені всенародним голосуванням, хоча закон цього не вимагає. Поправки вже схвалені Державною думою і Радою федерації (обома палатами парламенту Росії), а також регіональними законодавчими зборами.

Серед найбільш обговорюваних змін – пріоритет російської конституції над міжнародним правом і «обнулення» президентських термінів, яке в разі схвалення поправок дозволить Путіну ще двічі обиратися на посаду президента і потенційно залишитися на посаді до 2036 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-