Штати вимагають від РФ звільнити обвинуваченого в шпигунстві американця

Штати вимагають від РФ звільнити обвинуваченого в шпигунстві американця

Укрінформ
Сполучені Штати висловили обурення у зв'язку з таємним рішенням російського суду, який визнав громадянина США Пола Вілана винним у шпигунстві, та виступили з вимогою негайного звільнення чоловіка.

Про це йдеться в заяві Державного департаменту США, оприлюдненій у понеділок.

"Сполучені Штати обурені сьогоднішнім рішенням російського суду визнати громадянина США Пола Вілана винним після таємного судового розгляду з використанням секретних доказів і без створення належних умов для свідків захисту", - наголосили в американському відомстві.

У цьому зв'язку в Держдепі висловили "серйозну стурбованість тим, що пан Вілан був позбавлений гарантій справедливого судового розгляду, які Росія зобов'язана надати йому відповідно до своїх міжнародних зобов'язань у сфері прав людини".

Читайте також: Адвокат Вілана підтвердив, що його підзахисний отримав секретні відомості

Як підкреслили в Вашингтоні, Пол Вілан піддається "жахливому поводженню" з боку російської влади.

"Росія не забезпечила пану Вілану справедливого судового розгляду в незалежному та неупередженому суді. Під час його утримання під вартою влада РФ піддавала його життя ризику, ігноруючи захворювання, яким він давно страждає, й безсовісно утримувала його в ізоляції від рідних і близьких. Ми вимагаємо негайного звільнення Пола Вілана", - заявили в Державному департаменті США.

Як повідомляв Укрінформ, Пол Вілан, який має громадянство чотирьох країн, у тому числі США, Канади, Великої Британії й Ірландії, був затриманий під час перебування в Москві 28 грудня 2018 року. Російська влада звинуватила його в "проведенні шпигунської акції".

Читайте також: Московський суд залишив у СІЗО обвинуваченого в шпигунстві американця

Сам Вілан під час так званих судових процесів не визнав своєї вини та заявляв про погрози з боку слідчих. Крім того, він неодноразово скаржився, що не мав доступу до душу протягом кількох тижнів, не мав доступу до лікарів.

Офіційний Вашингтон послідовно вимагає від Москви звільнення громадянина США.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-