США посилюють безпеку своєї енергосистеми для протидії кібератакам

США посилюють безпеку своєї енергосистеми для протидії кібератакам

Укрінформ
Дональд Трамп своїм указом дозволив обмежувати закупівлю імпортного обладнання для системи електропостачання США – аби знизити ризик кібератак із закордону.

Указ оприлюднено на сайті Білого дому.

"Іноземні противники все частіше використовують уразливі місця в системі електропостачання США, яка підтримує нашу національну оборону, життєво важливі служби з надзвичайних ситуацій, критично важливу інфраструктуру, економіку та наш спосіб життя. Ця система є ціллю для тих, хто прагне вчинити зловмисні дії проти Сполучених Штатів та американського народу", - зазначається в документі.

Читайте також: США обіцяють серйозні наслідки всім, хто планує кібератаки у період пандемії

Як указується,  загроза походить насамперед від потенційних кібератак, які можуть створити значні ризики для національної економіки, здоров’я та безпеки людей, а також обороноздатності держави.

Своїм указом Трамп наділив міністра енергетики повноваженнями забороняти придбання, ввезення, передачу або встановлення енергетичного обладнання від держав-противників, аби запобігти можливим диверсіям проти системи електропостачання США.

Читайте також: США ввели обмеження на експорт до Китаю, Росії та Венесуели

Нагадаємо, у документах, які визначають стратегію національної безпеки США, головними суперниками називаються Росія й Китай. Про це йдеться, зокрема, у висновках Національної розвідки Сполучених Штатів, а також Пентагону та інших структур, які належать до сфери нацбезпеки.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-