Канада розпочала ратифікацію Угоди про вільну торгівлю з США та Мексикою

Канада розпочала ратифікацію Угоди про вільну торгівлю з США та Мексикою

Укрінформ
Канадський парламент розпочав процедуру ратифікації оновленої Угоди про вільну торгівлю між Канадою, США та Мексикою.

Про це заявила віцепрем’єр-міністр Канади Христя Фріланд, яке внесла відповідний законопроєкт до парламенту. 

“Сьогодні — важливий день для відносин із нашими найважливішими торговельними партнерами. Так само, як ми привітали затвердження нової Північноамериканської угоди про вільну торгівлю (NAFTA) Сполученими Штатами Америки й Мексикою, ми радо робимо наступний крок у внутрішньому канадському ратифікаційному процесі, аби канадці могли отримати вигоду від переваг нової угоди”, - сказала Фріланд.

Читайте також: Трамп підписав нову угоду про вільну торгівлю з Мексикою і Канадою

На її переконання, нова NAFTA “є перемогою для усіх канадців, усіх політичних поглядів та у всіх регіонах країни”.

“Нашою метою протягом перемовин був захист національних інтересів, збереження робочих місць та пришвидшення економічного зростання в країні. Ми невтомно працювали, аби захистити канадські інтереси й цінності та досягти консенсусу у важливих для усіх канадців питаннях”, - наголосила віцепрем’єр. 

Зазначимо, що підготовлений нею законопроєкт передбачає внесення змін до десятків законодавчих актів із різних сфер, аби увідповіднювати їх до тексту нової торговельної угоди.

Читайте також: США, Канада та Мексика повторно домовилися про умови вільної торгівлі

Як відомо, оригінальна Північноамериканська угода про вільну торгівлю була укладена між Мексикою, США та Канадою у 1994 році. До моменту припинення існування у 2018-ому вона залишалася найбільшою у світі регіональною зоною вільної торгівлі, з населенням в $478 мільйонів осіб і сукупним ВВП у розмірі $20,7 трильйона, тобто близько 30% світового ВВП. Перемовини про перегляд умов цієї угоди були розпочаті з ініціативи президента США Дональда Трампа й тривали понад два роки.

Мексика ще наприкінці грудня ратифікувала нову угоду, а цього тижня процес її ратифікації завершився у США. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-