У Чехії порушили справу проти колишніх прем’єра і генсекретаря ЦК Компартії

У Чехії порушили справу проти колишніх прем’єра і генсекретаря ЦК Компартії

Укрінформ
У Чехії порушили кримінальну справу проти колишнього Генерального секретаря ЦК Комуністичної партії Чехословаччини Мілоша Якеша і глави уряду соціалістичної Чехословаччини Любомира Штроугала.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

"Колишніх провідних функціонерів комуністичного режиму звинувачують у причетності до загибелі щонайменше 9 осіб, які були вбиті при спробі перетнути кордон Чехословаччини", - йдеться у повідомленні.

Оскільки Якешу зараз 97 років, а Штроугалу – 95, їх на час слідства не стали брати під варту.

Як зазначається, у справі також фігурує колишній міністр внутрішніх справ Вратіслав Вайнар.

Читайте також: Польські прикордонники затримали українця за подвійне вбивство у Чехії

Обвинувачення ґрунтується на тому, що у 1976 році Чехословаччина приєдналася до міжнародного пакту про громадянські та політичні права, згідно з яким громадяни повинні були мати право вільно залишати свою країну. У ЧССР, однак, діяв дозвільний порядок виїзду, за кордон випускали не всіх. Прикордонникам було наказано відкривати вогонь по порушниках або нацьковувати на них собак.

Якеш – останній генеральний секретар ЦК КПЧ в період одноосібного правління цієї партії. Він очолював КПЧ з 1987 по 1989 рік і пішов у відставку в дні Оксамитової революції. Штроугал був прем’єром при президенті Густаві Гусаку після придушення Празької весни.

Читайте також: «Оксамитова» революція в Празі: 30 років по тому

Комуністичний режим, що існував в країні з 1948 по 1989 рік, визнаний у Чехії злочинним. Однак реальних вироків його колишнім функціонерам майже не виносили. Того ж Якеша раніше судили за підозрою у сприянні радянському вторгненню у 1968 році, проте виправдали за браком доказів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-