Гутерреш на Генасамблеї нагадав засадничі принципи ООН

Гутерреш на Генасамблеї нагадав засадничі принципи ООН

Укрінформ
Генсек ООН закликав згадати дух служіння гуманізму та спільному благу, який об’єднував засновників організації, та наголосив, що в її пріоритеті завжди має бути людина і її права. 

Про це Антоніу Гутерреш заявив, відкриваючи дебати Генасамблеї ООН. 

“Статут ООН надсилає всім чіткий сигнал: у пріоритеті мають бути люди. Перші його слова: “Ми, народи…” - закликають поставити в центр нашої роботи людей. Щодня та повсякчас”, - зазначив Гутерреш. 

Він наголосив, що права людини, які перебувають у центрі уваги Статуту ООН, є не винагородою, а “просто даром кожній людській істоті”. 

“Ми тут для того, щоб служити. Ми тут задля того, щоб просувати загальне благо, дотримуючись наших спільних цінностей та гуманізму. Саме це бачення об’єднувало засновників ООН. У нинішні часи роз’єднання ми мусимо згадати цей дух. Відновімо довіру, повернімо надію та будемо просуватися разом вперед”, - наголосив генсек ООН. 

Читайте також: У ХХІ сторіччі немає місця переслідуванням на релігійному ґрунті - генсек ООН

Гутерреш закликав світових лідерів докласти більше зусиль для подолання нагальних проблем. За його словами, за нинішньої динаміки, подолання розриву в економічному розвитку займе два сторіччя. Крім того, він розповів, що “не може прийняти, коли хтось говорить його онучкам, що досягнення гендерної рівності має почекати до часу, коли вони самі матимуть онуків”.

Як повідомляв Укрінформ, у вівторок, 17 вересня, у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку відбулося перше засідання 74-ї сесії Генеральної асамблеї, яка триватиме рік.

23 вересня розпочався “високий тиждень” Генасамблеї, на який прибули світові лідери, зокрема, Президент України Володимир Зеленський. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-