Білорусь спростить візовий режим з Євросоюзом

Білорусь спростить візовий режим з Євросоюзом

Укрінформ
Білорусь завершила внутрішньодержавні процедури за угодою з Європейським Союзом про спрощення візового режиму і реадмісію.

Про це повідомив у п'ятницю журналістам речник МЗС Білорусі Анатолій Глаз, повідомляє БЕЛТА.

"Главою держави прийняте рішення, яке сьогодні буде опубліковане, про підписання угод з Європейським Союзом про спрощення видачі віз і про реадмісію. Це непросте рішення. Президент Білорусі прийняв його, розуміючи високу значимість мобільності для громадян нашої країни, і тільки після ретельної оцінки всіх можливих ризиків і наслідків", - сказав Глаз.

Він наголосив, що ці угоди будуть укладені в пакеті, набрання ними чинності передбачається в один день. Однак перед цим документи мають бути ратифіковані Національними зборами Білорусі і схвалені Європейським парламентом.

"Угода про спрощення видачі віз передбачає на взаємній основі полегшення візових процедур для широкої категорії громадян і зниження збору", - пояснив він. При цьому буде забезпечено право громадян звертатися за отриманням віз як у посольства європейських країн, так і в візові центри.

Читайте також: США і Білорусь обміняються послами після 10-річної перерви

Угода про спрощення візового режиму між Білоруссю і ЄС передбачає зниження вартості "шенгену" з 60 до 35 євро і прийняття рішення про видачу візи в термін до 10 днів (у разі додаткової перевірки термін може зрости до 30 днів). Сторони планували підписати документ восени. Повідомлялося, що це може статися під час планованого візиту в Білорусь верховного представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріки Могеріні.

Раніше у вересні Білорусь і США домовилися відновити дипломатичні представництва на рівні послів після одинадцятирічної перерви.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-