У Судані сформували новий уряд

У Судані сформували новий уряд

Укрінформ
Новий прем'єр-міністр Судану Абдалла Хамдок у четвер представив склад нового уряду країни. 

Про це повідомляє DW.

Формування перехідного уряд є частиною домовленостей між Військовою радою та коаліцією у складі опозиції і груп протестувальників. Відповідної домовленості сторони досягли на початку серпня.

Як уточнив Хамдок, до складу уряду увійшли щонайменше три жінки. Серед них - Асмаа Абдалла, яка стане першою жінкою, на чолі Міністерства закордонних справ країни. Міністром фінансів призначений колишній економіст Світового банку Ібрагім Бадаві.

Хамдок назвав імена 18 міністрів, зазначивши, що ще двох очільників відомств призначать згодом. При цьому військові призначили своїх представників в уряді - Міністерство оборони очолив генерал-лейтенант Гамал Омар, а внутрішніх справ - Ідрісс аль-Трайфі. Згідно з домовленостями, уряд працюватиме три роки до проведення виборів.

Як повідомлялося, 12 квітня внаслідок військового перевороту від влади було усунуто багаторічного президента Судану Омара аль-Башира. Зараз він перебуває у в'язниці. Функції уряду перебрала на себе Військова рада. Однак очільники акцій протесту, спрямованих проти 75-річного аль-Башира, не прийняли нову владу і закликали до подальшого опору. Відтоді в столиці країни Хартумі тривали багатотисячні демонстрації з вимогою сформувати цивільний перехідний уряд.

Читайте також: Новий прем'єр Судану приніс присягу

15 травня військові та опозиція досягли згоди щодо перехідного періоду та формування спільного тимчасового уряду. Втім, згодом переговори зайшли в глухий кут та були перервані, оскільки військові та опозиціонери не могли визначити, хто саме - військовий чи цивільний - має очолити уряд.

На початку червня Військова рада наказала розігнати наметовий табір опозиції в Хартумі, під час чого загинули понад 130 осіб. Опозиція тоді почала масштабну акцію громадянської непокори. Пізніше правляча Військова рада і альянс "За свободу і зміни" - коаліція в складі опозиції і протестних груп - досягли угоди про формування спільного урядового органу на трирічний перехідний період. Сторони урочисто підписали конституційну декларацію 17 серпня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-