У Грузії ведучі

У Грузії ведучі "Руставі-2" пішли з телеканалу на знак протесту

Укрінформ
Ведучі головного інформаційного випуску грузинської телекомпанії "Руставі-2" заявили про відставку на знак протесту проти звільнення своїх колег новим керівництвом каналу.

Діана Джоджуа і Міхеїл Сесіашвілі заявили, що залишають телеканал, у прямому ефірі своєї програми «Кур’єр», передає "Радіо Свобода".

За кілька годин до цього новий генеральний директор «Руставі-2» Паата Салія повідомив про звільнення кількох провідних журналістів телекомпанії, зокрема Георгія Габунії, який у липні в прямому ефірі нецензурно вилаяв президента Росії Володимира Путіна.

Читайте також: Грузинського журналіста, який обматюкав Путіна в прямому ефірі, звільнили з каналу

Звільнення спровокували заяви критиків про те, що новий власник раніше опозиційного телеканалу Кібар Халваші тісно пов’язаний із чинною владою, і що його дії є спробою адміністрації придушити політичне інакомислення в ЗМІ напередодні парламентських виборів, запланованих на наступний рік.

"Починаючи з вересня, новинні програми "Руставі-2" змінять свій зміст. На жаль, у нас з'явиться ще один провладний канал – лояльний до політики уряду», – заявили Ната Дзвелішвілі, виконавча директорка Грузинської хартії журналістської етики.

Нагадаємо: у липні Європейський суд з прав людини ухвалив, що канал був незаконно відібраний у колишнього власника – бізнесмена Кібара Халваші. У серпні підприємець заявив, що канал накопичив значні борги й буде проданий.

Читайте також: У Грузії продають телеканал, де в прямому ефірі обматюкали Путіна

Колишній генеральний директор «Руставі-2» Ніка Гварамія негайно заявив, що єдиним покупцем, швидше за все, стане голова провладної партії «Грузинська мрія», мільярдер Бідзіна Іванішвілі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-