На Кубі запроваджують посаду прем'єра і скорочують парламент на третину

На Кубі запроваджують посаду прем'єра і скорочують парламент на третину

Укрінформ
Національна асамблея народної влади Куби схвалила нововведення у виборче законодавство республіки.

Про це повідомляє DW.

Серед іншого, на острові вперше з 1976 року запроваджують посаду прем'єр-міністра. Крім того, після наступних виборів чисельність Національної асамблеї народної влади скоротиться з 605 до 474 депутатів, які зможуть обіймати свої посади не більш як два п'ятирічні терміни.

У лютому 2019 року на спеціальному референдумі 86% кубинців виступили за оновлення конституції країни. Перед цим проєкт Основного закону протягом трьох місяців обговорювався у регіонах і на підприємствах Куби. Представники опозиції до обговорення допущені не були. Опозиціонери закликали жителів країни голосувати на референдумі проти проєкту.

Читайте також: Канада повністю припинила видачу віз на Кубі

Нова конституція Куби набрала чинності у квітні. Вона передбачає часткове визнання приватної власності та заснування посади прем'єр-міністра. При цьому роль Комуністичної партії у новій редакції Основного закону не змінилася — вона залишається єдиною законною політичною силою в республіці. Крім того, нова конституція визнає важливість малого та середнього бізнесу, іноземних інвестицій і конкуренції для кубинської економіки.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-