Новий уряд Молдови звільнив керівника поліції

Новий уряд Молдови звільнив керівника поліції

Укрінформ
Новий уряд Молдови на чолі з Майєю Санду задовольнив вимогу нового міністра внутрішніх справ про звільнення начальника Генерального інспекторату поліції Олександра Пинзаря.
Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Молдові.

«Я вношу пропозицію ухвалити спільне рішення про звільнення керівника Генерального інспекторату поліції Олександра Пинзаря», - заявив міністр Андрій Нестасе.

За його пропозицією, новим керівником молдавської поліції призначений Георге Балан, який раніше працював як у правоохоронних органах, так і в судовій системі.

На цьому ж засіданні Нестасе звернувся до всіх співробітників правоохоронних органів із закликом не виконувати незаконні накази і перейти на бік нового уряду, який «законним чином був затверджений парламентом країни».

Читайте також: Політична криза у Молдові: США закликають до переговорів усі партії

Як повідомляв Укрінформ, у суботу, 8 червня, в парламенті Молдови повідомили про створення тимчасової коаліції, до складу якої увійшли депутати з фракцій Партії соціалістів і політичного блоку «ACUM» (під угодою підписалися 60 депутатів). Загалом у парламенті Молдови - 101 депутат.

На засіданні був обраний спікер парламенту - голова Партії соціалістів Зінаїда Гречаний, а також затверджений новий склад уряду на чолі з Майєю Санду.

Однак, Конституційний суд Молдови виніс вердикт про визнання неконституційними всіх ухвалених нинішнім складом парламенту 8 червня і в наступний період рішень, постанов і законодавчих актів. Інстанція вже винесла вердикти про неконституційність обрання Зінаїди Гречаний спікером, а Майї Санду прем'єр-міністром.

У неділю, 9 червня, Конституційний суд тимчасово відсторонив від посади президента Ігоря Додона за його відмову розпустити парламент і призначити дострокові вибори, призначивши тимчасовим виконувачем обов'язків президента заступника голови Демократичної партії Павла Філіпа. Філіп, в свою чергу, підписав указ про розпуск парламенту і про призначення дострокових виборів на 6 вересня цього року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-