Польща скасувала переговори з Ізраїлем

Польща скасувала переговори з Ізраїлем

Укрінформ
Польща скасувала переговори з делегацією Ізраїлю через зміну учасників з ізраїльської сторони та намагання обговорити питання, про яке заздалегідь не домовлялися, – реституцію майна, втраченого польськими євреями після Другої світової.

Про це повідомляє МЗС Польщі.

“У зв’язку з публікаціями у ЗМІ МЗС хоче заперечити, що 13 травня до Варшави приїде ізраїльська делегація на чолі з генеральним директором міністерства соціальної рівності Аві Коуен-Скалі. У зв’язку із здійсненою в останній момент зміною у складі ізраїльської делегації, що могло свідчити про те, що розмови мали б концентруватися на питаннях реституції майна, польська сторона прийняла рішення про відміну візиту ізраїльських чиновників”,- йдеться в повідомленні польського зовнішньополітичного відомства.

У неділю ізраїльське видання "Times of Israel" повідомило, що до Варшави в понеділок приїде ізраїльська делегація, яка обговорюватиме питання повернення євреям втраченого після Другої світової війни майна. У міністерстві соціальної рівності Ізраїлю назвали цю зустріч “важливим і безпрецедентним політичним досягненням”.

Читайте також: Польща скасувала участь у саміті Вишеградська група+Ізраїль

Як відомо, президент США Дональд Трамп в 2018 році підписав закон про встановлення справедливості для осіб, які в результаті Голокосту втратили своє майно (закон Сенату 447, Justice for Uncompensated Survivors Today – JUST). Раніше, в 2009 році, 46 країн підписали у Празі декларацію щодо процедури полегшення і прискорення процедури реституції приватного та комунального майна євреїв, втраченого під час Голокосту.

У суботу у Варшаві відбувся багатотисячний протест, який організували польські націоналісти під посольством США, проти виконання Польщею рекомендацій американського закону 447.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-