Три події тижня. Оглядини у Парижі, британські сюрпризи та принцип Нетаньягу

Три події тижня. Оглядини у Парижі, британські сюрпризи та принцип Нетаньягу

Укрінформ
У Франції та Німеччині продемонстрували зацікавленість у другому турі української президентської кампанії.

Brexit перенесено на кінець жовтня 2019 року. Джуліана Ассанжа арештували просто у посольстві Еквадору в Лондоні. Біньямін Нетаньягу виграв чергові вибори.

Провідні європейські держави, зберігаючи формальний нейтралітет, продемонстрували зацікавленість в українських «великих перегонах». Інакше складно уявити, для чого Еммануель Макрон спілкувався у Єлисейському палаці по черзі з Володимиром Зеленським та Петром Порошенком, який за кілька годин до того побував у Берліні. Лідерів Німеччини та Франції, які взяли на себе політичну відповідальність за врегулювання конфлікту на Донбасі ще влітку 2014-го, безумовно, хвилюють перспективи цього процесу. Тим більше – на тлі заяв прес-секретаря Путіна Пєскова, що Київ, Донецьк та Луганськ повинні домовлятися між собою. Донбас залишається болісною точкою на карті Європи,

Фото: GettyImage
Фото: GettyImage

На жаль, Велика Британія, попри численні заяви команди Зеленського, навряд чи долучиться до процесу мирного врегулювання на Донбасі. У офіційного Лондона своїх проблем не бракує, і перенесення Європейською Радою кінцевої дати Brexit-у на 31 жовтня їх не вирішило, хіба що дозволило трохи перевести дух та почати пошук нової конфігурації переговорів. Тим часом просто з посольства Еквадору британські поліцейські вивели Джуліана Ассанжа, який переховувався там протягом 7 років. До засновника WikiLeaks мають претензії кілька країн, проте, як видається, саме Сполучені Штати зможуть добитися екстрадиції порушника спокою світового масштабу.

Біньямін Нетаньягу
Біньямін Нетаньягу / Фото: Getty Images

Парламентські вибори у Ізраїлі, нехай у важкій боротьбі, але виграв «Лікуд», на чолі якого стоїть нинішній прем’єр-міністр країни. Численні скандали навколо своєї потужної персони Біньямін Нетаньягу зумів нейтралізувати завдяки чітко окресленій лінії на захист державних інтересів, кульмінацією втілення якої стало рішення США визнати суверенітет Ізраїлю над Голанськими висотами. Попри цей царський подарунок адміністрації Трампа Нетаньягу не гребує регулярними візитами до Москви, демонструючи російськомовній діаспорі свої теплі відносини з Путіним.

ЄВГЕН МАГДА, Інститут світової політики

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-