Партія Ердогана вимагає перерахувати голоси у Стамбулі після програшу на виборах

Партія Ердогана вимагає перерахувати голоси у Стамбулі після програшу на виборах

Укрінформ
Турецька правляча Партія справедливості та розвитку (ПСР) президента Реджепа Таїпа Ердоган закликала виборчу комісію країни перерахувати голоси на муніципальних виборах у Стамбулі після того, як її кандидат програв там вибори.

Про це повідомляє DW.

"Ми вибрали шлях для усунення числових помилок", - заявив у неділю, 7 квітня, заступник голови партії Аіл Іхсан Явуз.

ПСР звернулась до виборчої комісії з проханням повністю перерахувати голоси у стамбульському районі Бейоглу та попросить її зробити те саме і в 38 інших округах міста.

Читайте також: Місцеві вибори в Туреччині: чому Анкара та Стамбул стали опозиційними

Як повідомлялося, на проведених нещодавно місцевих виборах у Туреччині кандидати від опозиційної Народно-республіканської партії (НРП) випередили супротивників від правлячої ПСР у Стамбулі та Анкарі. Зокрема, у Стамбулі представник НРП Екрем Імамоглу випередив суперника від правлячої ПСР Біналі Їлдирима майже на 28 тисяч голосів. В Анкарі кандидат від НРП Мансур Яваш отримав понад 50% голосів, а представник ПСР Мехмет Озхасекі - 47,06%.

Муніципальні вибори в Туреччині відбулися 31 березня одночасно у всіх провінціях країни. Близько 57 мільйонів жителів обрали мерів, місцеві ради та інших муніципальних політиків.

Ці вибори - перші після перемоги Ердогана на президентських виборах минулого року та запровадження нової політичної системи у Туреччині, що перетворила її на президентську республіку з дуже широкими повноваженнями президента. Сам Ердоган під час виборчої кампанії активно агітував за кандидатів від ПСР, наголошуючи, що ці вибори є питанням "національного виживання".

Вибори також відбулись і на тлі соціально-економічної кризи в країні. Лише за один рік турецька ліра подешевшала приблизно на 40% відносно долара США. За той самий період інфляція виросла вдвічі та становить зараз близько 20% в річному обрахунку. Рівень безробіття в Туреччині становить наразі 11 %, що є найгіршим показником за все минуле десятиліття.

Фото: dha

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-