США, Британія й Франція обіцяють Асаду “потужну відповідь”, якщо він застосує хімзброю

США, Британія й Франція обіцяють Асаду “потужну відповідь”, якщо він застосує хімзброю

Укрінформ
Велика Британія, Франція і США нагадали сирійському режиму Башара Асада про збереження його відповідальності за хімічні атаки проти мирного населення в Сирії та попередили від спроб будь-якого повторного застосування цієї зброї.

На цьому наголошується в спільній заяві глав зовнішньополітичних відомств США, Великої Британії і Франції, поширеній у п'ятницю, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

"Через два роки після жахливих атак із застосуванням хімічної зброї, що відбулися в Хан Шейхуні, і майже через рік після нападу на місто Дума, ми, Сполучені Штати, Велика Британія й Франція, застерігаємо та залишаємось твердими у своєму рішенні відповісти на будь-яке застосування хімічної зброї режимом Асада", - підкреслюється в заяві.

Те, що режим Асада неодноразово застосовував хімзброю проти власного народу, не може ставитися під сумнів, наголосили головні дипломати трьох країн. Вони заявили, що рішуче виступають за притягнення сирійського керівництва до відповідальності за безладні вбивства людей цією зброєю. "Ці напади порушують міжнародні норми, спричиняють масштабні страждання й сприяють погіршенню й так загостреної гуманітарної кризи в Сирії", - йдеться в документі.

Читайте також: Сирія каже, що Ізраїль вночі намагався нанести авіаудар по Алеппо

При цьому нагадується, що за режим Асада заступилися інші гравці, наприклад, в Раді Безпеки ООН, коли через позицію, зокрема, Росії фактично був ліквідований незалежний механізм розслідування, що мав визначити відповідальних за хімічні напади.

"Лише авторитетне політичне врегулювання на основі переговорів, відповідно до Резолюції РБ ООН 2254, може припинити конфлікт у Сирії. Режим Асада не повинен повторно застосувати хімічну зброю в Сирії. Не мусить виникати сумнівів у нашій рішучості діяти потужно й швидко, якщо режим Асада знову задіє цю зброю в майбутньому", - наголошується в заяві.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-