Столтенберг: У Європі немає нових ракет США, там – нові російські ракети

Столтенберг: У Європі немає нових ракет США, там – нові російські ракети

Укрінформ
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що НАТО не хоче виникнення нового протистояння й холодної війни з Росією, однак робитиме все для того, щоб стримати будь-які ознаки агресії РФ у Європі.
Про це він заявив під час звернення до Конгресу США в середу, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

"Позиція НАТО об'єднана й чітка: Росія порушує договір РСМД. У Європі немає нових американських ракет, там – нові російські ракети. Я знову закликаю Росію повернутися до виконання Договору РСМД", - заявив генсек Північноатлантичного альянсу.

Він підкреслив, що час спливає, а Москва досі не зробила необхідних кроків.

"Ми не хочемо нової холодної війни, але ми не маємо бути наївним. Договір, який виконується тільки однією стороною, не збереже безпеку",- підкреслив глава Альянсу.

Читайте також: Столтенберг — Конгресу США: агресія Росії лише посилюватиметься

У цьому зв'язку він заявив Конгресу США, що потрібно бути готовими до продовження політики без договору РСМД. Однак Альянс не загострюватиме ситуацію зі свого боку.

"Ми не будемо робити дзеркальних дій, як чинить Росія. НАТО не має намірів розгортати наземних ядерних ракет в Європі. Але НАТО завжди робитиме всі необхідні кроки для того, щоб забезпечити реальне й ефективне стримування", - заявив генеральний секретар Організації Північноатлантичного договору.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-