Єврокомісія почала розслідувати порушення незалежності суддів у Польщі

Єврокомісія почала розслідувати порушення незалежності суддів у Польщі

Укрінформ
Єврокомісія оголосила у середу про початок розслідування випадків порушення у Польщі європейських принципів незалежності суддівської гілки влади від політичного контролю.

Відповідне повідомлення оприлюднено на сайті Європейської Комісії.

«Сьогодні Європейська Комісія розпочала процедуру щодо порушення шляхом надсилання Листа формального сповіщення до Польщі стосовно нового дисциплінарного режиму для суддів. Уряд Польщі має два місяці на відповідь», - йдеться у повідомленні.

На переконання Єврокомісії, запроваджений у Польщі новий дисциплінарний режим підриває правову незалежність польських суддів, адже не надає їм гарантій захисту від політичного контролю, можливості діяти незалежно та неупереджено, як цього вимагають рішення Суду юстиції Європейського Союзу, правові норми Угоди ЄС та Хартії ЄС з фундаментальних прав.

«Законодавство Польщі дозволяє порушувати проти суддів дисциплінарні розслідування та процедури з подальшими санкціями в контексті правових рішень, що були прийняті такими суддями. Новий дисциплінарний режим не гарантує незалежність та неупередженість Дисциплінарної палати Вищого суду, який розглядає рішення, що приймаються у дисциплінарних провадженнях проти суддів. Дисциплінарна палата формується з нових суддів, обраних Національною Радою юстиції, вони не призначаються національним парламентом (Сеймом)», - йдеться у повідомленні.

Читайте також: Рішення про “українську поправку" вплине на діалог із Польщею - Дещиця

Єврокомісія зауважує, що новий правовий режим не передбачає розгляду дисциплінарних справ проти суддів протягом визначеного часу, що дозволяє Міністерству юстиції та президенту Республіки утримувати стягнення проти суддів на постійній основі, при тому що рішення щодо таких стягнень приймаються дисциплінарними установами, які призначаються саме цими органами влади. Такою ж мірою новий режим порушує право суддів на захист.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-