Справа на $10 мільйонів: Чехія затримала екс-підрядника космодрому

Справа на $10 мільйонів: Чехія затримала екс-підрядника космодрому "Восточный"

Укрінформ
Колишнього підрядника космодрому "Восточный" Віталія Гінзбурга, якого суд в Росії заочно заарештував у справі про розтрату, затримали в Чехії.

Про це повідомляє ТАСС з посиланням на посольство РФ в Празі.

"Така інформація є. Питання про подальшу долю затриманого (Гінзбурга - ред.) вирішується безпосередньо між правоохоронними органами РФ і Чехії", - сказали в установі.

Інше джерело повідомило, що Гінзбурга обвинувачують у нанесенні збитків на суму понад 680 млн рублів (10,3 млн доларів). Інкриміновані йому злочини стосуються 2016 і 2017 років. "Відносно Гінзбурга були з'єднані в одне провадження три кримінальні справи. Як випливає з його допиту, вину він не визнає і вважає, що робота на підприємстві не була виконана, тому не була погашена співробітникам зарплата", - сказало джерело.

Читайте також: У Москві знайшли мертвим главу компанії-будівельника космодрому “Восточный”

Керівник компанії "Економічні програми" Віталій Гінзбург був оголошений в міжнародний розшук 5 березня. Його обвинувачують в розтраті в особливо великому розмірі, невиплаті зарплати понад два місяці і ухиленні від сплати податків в особливо великому розмірі.

Раніше Гінзбург вже притягувався до кримінальної відповідальності за невиплату працівникам зарплати в сумі понад 16 млн рублів. В ході слідства було накладено арешт на його автомобіль Maserati.

Всього за страховими випадками порушень при будівництві космодрому "Східний" порушено понад 140 кримінальних справ, а загальний збиток перевищив 10 млрд рублів (151,5 млн доларів).

Космодром "Східний" в Амурській області почали будувати шість років тому. Його вартість становить сотні мільярдів рублів, кілька мільярдів були вкрадені. Перший запуск зі "Східного" було заплановано на 27 квітня 2016 року, однак через неполадки відбувся на наступний день. Другий пуск - в листопаді 2017 року - був невдалим. У Роскосмосі втрату 19 супутників пояснили помилкою алгоритму розгінного блоку "Фрегат".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-