Меркель: Долі ЄС і арабських країн тісно переплетені

Меркель: Долі ЄС і арабських країн тісно переплетені

Укрінформ
Долі Європи і арабського світу дуже тісно переплетені, тому сторони мають бути зацікавлені у тісній співпраці.

Про це сказала канцлер ФРН Ангела Меркель у своїй заяві для преси за підсумками першого саміту ЄС-Ліга арабських держав у Шарм-ель-Шейху в понеділок.

«Доля Європейського Союзу безпосередньо залежить від долі країн, що входять до Ліги арабських держав», - заявила Меркель, нагадавши, що Європа відчула це, прийнявши величезну кількість мігрантів та біженців.

Читайте також: Німеччина хоче бути миротворцем в Африці — Маас

За словами глави німецького уряду, такий стан справ диктує необхідність розвитку багатостороннього співробітництва між регіонами, навіть при наявності дуже різних часом поглядів. У цьому контексті Меркель не забула нагадати про зацікавленість європейців в існуванні в арабському світі сильних громадянських суспільств та дотриманні прав людини, однак розвивати тему не стала, зазначивши лише, що важко дотримуватися прав людини в умовах, коли немає елементарної безпеки для життя.

Читайте також: Меркель обговорить із Макроном глобальні та європейські справи

Канцлер відзначила, що як ЄС, так і Ліга арабських держав стикаються зі спільними викликами, серед них боротьба з ісламістським тероризмом. Для цього варто задіяти не лише військові засоби, але і всі можливі політичні інструменти, у чому Європа може надати допомогу арабським країнам, сказала вона, згадавши близькосхідний конфлікт, гуманітарну катастрофу в Ємені, громадянську війну в Сирії та ситуацію у Лівії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-