Берліну в п'ятницю загрожує транспортний колапс

Берліну в п'ятницю загрожує транспортний колапс

Укрінформ
У п'ятницю німецька столиця Берлін може зануритися в справжній транспортний хаос - обіцяють страйкувати співробітники служби громадського транспорту BVG.

Про те, щоб люди могли будувати свої плани пересування 3-мільйонним містом, транспортники попередили заздалегідь.

«Як нам повідомила (профспілка) Verdi, в п'ятницю, 15 лютого, пройде страйк проти BVG. На жаль, наші пасажири мають бути готові до суттєвих обмежень руху місцевого транспорту з ранку п'ятниці і приблизно до обіду», - йдеться в повідомленні на сайті структури.

Очікується, що з 5.30 до 14.00 не вийдуть на маршрути майже всі потяги метро, ​​а також трамваї і більшість автобусів, а після завершення акції також не виключені перебої в русі. Головними потерпілими опиняться жителі віддалених районів, у яких немає власних автомобілів. BVG обіцяє організувати хоч якісь перевезення за допомогою субпідрядників.

Роботодавці також додають, що згодні з тим, що в демократичних суспільствах страйк є законним засобом у досягненні своїх цілей шляхом торгу. Однак шкодують, що профспілка вдалася до цього інструменту за рахунок пасажирів у момент, коли проходить перший раунд переговорів.

Профспілка закликала до страйку після двох з половиною годин переговорів з роботодавцями в понеділок. Вона вимагає від BVG і дочірньої компанії Berlin Transport скорочення щотижневого робочого часу з 39 до 36,5 годин при повній компенсації заробітної плати. Профспілка виступає і за додатковий разовий внесок в розмірі 500 євро для його членів, а також за виплату різдвяних бонусів у перший рік роботи.

Читайте також: Повітряний рух над Бельгією закрили на добу через страйк

Місцева організація роботодавців назвала ці вимоги неприйнятними, особливо в тому, що стосується скорочення робочих годин на тиждень. За даними Verdi, витрати на персонал BVG в даний час складають 570 млн євро на рік, якщо вимоги будуть прийняті, це буде означати плюс 60 млн євро щорічно. Для того, щоб зробити робочий тиждень коротшим, компанії знадобиться не менше ніж 500 нових співробітників на додаток до наявних 1350, що вкрай проблематично в умовах дефіциту кадрів.

Переговори між Verdi і роботодавцями за колективним договором продовжаться 5 березня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-