НАТО вважає небезпечними спроби Росії глушити сигнал GPS

НАТО вважає небезпечними спроби Росії глушити сигнал GPS

Укрінформ
Випадки, коли Росія намагалася подавити сигнали GPS, зокрема, у Норвегії під час проведення навчань «Trident Juncture 2018» є проявом небезпечної та безвідповідальної поведінки, яка несе безпосередні загрози для самої Росії.

Про це у вівторок під час прес-конференції напередодні зустрічі міністрів оборони країн Альянсу, яка має відбутися 13-14 лютого у Брюсселі, заявив Генеральний Секретар НАТО Єнс Столтенберг, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми порушували перед Росією питання щодо таких впливів кілька разів. Ця проблема знайшла прояв у також у Балтійських країнах, і є предметом загального занепокоєння. Якщо враховувати, що сигнали GPS є важливими для цивільної авіації, для рятувально-пошукових операцій, для надзвичайних служб, - глушіння сигналів GPS, як ми це бачили у Норвегії, а також у Фінляндії, є дуже серйозним (інцидентом — ред.). Це є небезпечною та безвідповідальною поведінкою… Це ще й та проблема, яка підриває практичну співпрацю з Росією, в тому числі у питаннях проведення пошуково-рятувальних операцій», - зазначив керівник Альянсу.

Читайте також: Столтенберг сказав, яким може бути новий ракетний договір

Він зауважив, що така поведінка Росії несе небезпеку для Норвегії, для всіх союзників по Альянсу, а також для самої Росії.

Як повідомляв Укрінформ, навчання Trident Juncture 2018 відбулися у Норвегії у жовтні-листопаді минулого року. Ці маневри стали найбільшими в історії НАТО з часів завершення «холодної війни». У навчаннях взяли участь 50 тисяч військовослужбовців, до їх проведення було залучено 10 000 автомобілів та броньованих машин, 250 літаків та 65 кораблів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-